Krūties vėžys

Krūties vėžys žiaurus žudikas, tačiau atsitiktinių aukų nesirenka. Kaip ištikrųjų pasveikti ir pasirūpinti, kad vėžys negrįžtų. Šiame straipsnyje rasite:

Simptomai
Stadijos
Gydymas
Išgyvenamumas
Priežastys
Kaip ištikrųjų pagyti?

Krūties vėžys

kruties vezysDažniausia moterų onkologinė liga. Tai auglys, kuris susiformuoja sparčiai besidauginant pieno liaukų skiltis ar latakėlius išklojančioms ląstelėms. Po to plinta ir į kitus organus. Kasmet pasaulyje nustatoma apie 1,4 milijono naujų krūties vėžio atvejų. Nuo šio vėžio miršta daugiau kaip 450 000 pacientų. Kasmet krutu vezys diagnozuojamas iki 1500 Lietuvos moterų. Krūties vėžys yra pagrindinė 40–55 metų amžiaus moterų mirties priežastis. Krūties vėžio prevencijos sistema neveikia, todėl kiekviena moteris (ir vyras! Kruties vezys gali būti ir vyrams) yra atsakingi tuo pasirūpinti patys.

Kaip veikia šiuolaikinė “prevencijos” sitema nuo krūties vėžio? “Reikia reguliariai tikrintis” – šaukia ji, tai vienintelis kelias! Tai tas pats, kas, norint nepradurti automobilio padangos, reguliariai vyktumėte tikrintis ar nepradūrėte padangos… Nors ko Jums iš tikrųjų reikia, tai nevažiuoti ant vinių! Padangų klijuotojas juk jums nesakys, kur yra vinių papilta… Plačiau apie tai skiltyje – priežastys.

Krūties vėžio klasifikacija

duktaline karcinomaBeveik 80% krūties navikų yra duktalinė karcinoma. 10-15% atvejų nustatoma lobulinė karcinoma. Dar būna uždegiminis krūties navikas, jam būdingas kitoks biologinis elgesys, ryškus odos ir krūties paraudimas, patinimas ir skausmas, be to gana ankstyvos metastazės į limfinius mazgus.

Krūties vėžio simptomai

Pagrindinis krūties vėžio simptomas tai krūtyje apčiuopiamas kietas, neskausmingas darinys. Taip pat krūties formos pokytis, įtrauktas, įdubęs ar pasikeitęs spenelis. Padidėję pažasties limfmazgiai, išskyros iš spenelio, ypač jeigu jos yra kraujingos ir išsispaudžia tik iš vienos krūties. Krūties skausmas nėra vėžiui būdingas simptomas. Metastazavusio (išplitusio) vėžio gydymas priklauso nuo metastazių vietos. Metastazės plaučiuose ir pleuroje pasireiškia kosuliu, dusuliu, progresuojančiu kvėpavimo funkcijos nepakankamumu. Metastazės kepenyse iš pradžių nesukelia simptomų, vėliau atsiranda skausmas bei progresuoja kepenų funkcijos nepakankamumas. Esant metastazėms skelete, atsiranda pažeistų kaulų skausmas. Esant metastazėms galvos smegenyse atsiranda galvos skausmai, pykinimas, vėmimas, neurologiniai simptomai.

Krūties vėžio stadijos

Krūties vėžio stadija nustatoma pagal TNM klasifikaciją:

Stadija 0TisN0M0
Stadija 1T1N0M0
Stadija 2AT0,T1T2N1N0M0M0
Stadija 2BT2T3N1N0M0M0
Stadija 3AT0,T1,T2T3N2N1,N2M0M0
Stadija 3BT4N0,N1,N2M0
Stadija 3CBet kuris TN3M0
Stadija 4Bet kuris TBet kuris NM1

Plačiau apie tai, kaip nustatoma stadija medix.lt/kruties-vezio-stadijos

Krūties vėžio gydymas

Krūties vėžio gydymui taikomas ne vienas gydymo būdas, o jų kombinacija. Pagrindas yra operacija (išpjauti). Taip pat chemoterapija, radioterapija, hormoninis gydymas, taikinių terapija.

Gydymas priklauso nuo vėžio išplitimo, stadijos bei prognozės. Pacientės skirstomos į rizikos grupes ligos eigos agresyvumui įvertinti ir gydymo taktikai parinkti. Išsamiau apie rizikos nustatymą ir konkretų gydymą medix.lt/kruties-vezio-gydymas

Kruties vezio išgyvenamumas

Stadija

5-ių metų išgyvenamumas

0100%
kruties vezys 1 stadija98%
kruties vezys 2 stadija93%
kruties vezys 3 stadija72%
kruties vezys 4 stadija20%

Duomenys pateikti iš “National Cancer Institute” SEER duomenų bazės. Tai bendra statistika, kiek procentų pacienčių išgyvena 5 metus po to, kai buvo nustatytas vėžys. Į statistiką nėra įtraukta jei vėžys atsinaujino ar atsirado kitoje vietoje ar jei iškilo kitos ligos nuo šalutinių vaistų/terapijos poveikių. Kaip manote, kokia gyvenimo/sveikatos/imuniteto kokybė po terapijų? Yra pripažinta, kad patys vaistai nuo vėžio yra kancerogenai (medžiagos sukeliančios vėžį)… Taigi, jei norite patekti į tą skaičių žmonių, kurie laimingai ir ILGAI bei kokybiškai gyvena po gydymosi nuo vėžio ir nesibaimina, kad vėžys grįš, teks sveikata pasirūpinti pačiai (kodėl tuo nepasirūpina sveikatos sistema plačiau skaitykite ČIA). Tačiau pradžiai išsiaiškinkime krūties vėžio priežastis.

Krūties vėžio priežastys

Pirmiausia, pamirškite apie loteriją, t.y. atsitiktinumą. Vėžys – labai sena liga (tik prieš šimtmetį būdavo retesnė nei 3%), priežastys yra identifikuotos ir skelbiamos oficialiai, tačiau, kaip ir minėta, prevencijos sistema neveikia (kažin, kam tai naudinga?) ir neveiks, kol žmonės patys susipras, kad tik jie patys yra atsakingi, kad būtų sveiki, o ne jų daktaras, koks politikas ar kompanijos, kurios gamina ir parduoda vaistus.

Kas yra vėžys (bendrai) ir kodėl susergama skaitykite ČIA, o dabar aptarsime krūties vėžio priežastis (dažniausiai būna jų kombinacijos):

 1. Nutukimas. Begalės tyrimų patvirtina, kad turint viršsvorį ar esant nutukus žymiai didėja vėžio rizika. Pasaulio Sveikatos Organizacija (World Health Organisation (WHO)) teigia, kad viršsvoris ir nutukimas yra svarbiausia, po rūkymo žinoma, išvengiama vėžio priežastis (Tyrimai šia tema: cancerresearchuk.org/bodyweight-and-cancer/evidence).
 2. Angliavandeniai. Arba kitaip sakant gliukozė (cukrus). Vėžinė ląstelė maitinasi gliukoze. Alternatyviosios medicinos atstovai jau seniai šaukia, kad cukrus sukelia vėžį, kadangi įrodymai tokie akivaizdūs, to nuslėpti jau nebeįmanoma, tad apie tai jau skelbiama per įprastus informacijos kanalus, kad ir šis tyrimas: “Laikantis mažai angliavandenių, daugiau baltymų dietos mažėja rizika susirgti vėžiu ir sulėtina arba stabdo jau esančių auglių augimą” skelbia American Association for Cancer Research. (cancerres.aacrjournals.org/71)
 3. Raudona (galvijų) mėsa. Tyrimai rodo, kad moterims valgančioms galvijų mėsą rizika susirgti krūties vėžiu iki menopauzės yra didesnė 22%. harvard.edu/meat-consumption-and-breast-cancer-risk/. Geriau rinkitės paukštieną.
 4. Rūkymas užima pirmają vietą kancerogenų sąraše.
 5. Alkoholis yra įtrauktas į pirmos grupės kancerogenų sąrašą. Jei rūkote ir vartojate alkoholį, remiantis statistika, greičiausiai “nuo senumo” nemirsite. Kad rūkymas sukelia vėžį – pripažinta jau senai.. Tačiau alkoholis jau irgi yra įtrauktas į “1-os Grupės” kancerogenų sąrašą, kurį sudarė “Tarptautinė vėžinių tyrimų agentūra” (International Agency for Research on Cancer) cancer.org/causes/alcohol-and-cancer
 6. Radiacija. Įskaitant ir patį gydymą nuo vėžio, kitaip sakant patys vaistai nuo vėžio sudaro sąlygas vėžiui grįžti… Be to visa “vėžio išgyvenamumo” statistika sudaroma 5 metams, tad jei vėžys jums grįš po 6 metų, statistiškai atsispindi, kad “esate sveika”… Kokia radiacija sukelia krūties vėžį? Bet koks švitinimas: ir Kompiuterinė tomografija (vien Lietuvoje virš 150000 tyrimų kasmet), ir Radioterapija (spindulinis gydymas) – tai vėžio gydymo būdas, kurio metu naudojama didelės energijos jonizuojanti spinduliuotė (rentgeno, gama spinduliai ir kt.). Jonizuojanti spinduliuotė paveikia ląstelių genetinę medžiagą (DNR) ir Mamografija (Tidsskr Nor Laegeforen. 2012 Feb 21 ;132(4):414-417)(O dar skelbiama, kad mamografija – patikimiausias ankstyvos krūties vėžio diagnostikos metodas. Štai ir “prevencijos” mašina – dažnai tikrinkis ar neturi vėžio…) (breastcancerfund.org/radiation-chemicals-and-breast-cancer)
 7. Estrogenai.(envirocancer.cornell.edu/factsheet/estrogen)

Kas yra estrogenai? Tai moteriškieji lytiniai hormonai. Estrogenai įtakoja nėštumą, pastojimą, lytinį potraukį, pieno liaukų formavimąsį, padeda reguliuoti menstruacinius ciklus, reikalingas normaliam krūties vystymuisi ir t.t. Kitaip tariant, tai moteriškasis hormonas. Tačiau krūties vėžio rizika auga, didėjant estrogenų kiekiui organizme. Todėl būtina suprasti, kaip gyvenimo būdas ir aplinkos veiksniai turi įtakos estrogenams Jūsų organizme. Aukščiau paminėtos priežastys didina estrogenų kiekį organizme. Taip pat estrogenų kiekį organizme didina ir taip sukelia vėžį:

 • Kontraceptikai (Breast Cancer Res Treat. 1998 Jul;50(2):175-84)
 • Postmenopauzinis gydymas hormonais
 • Chemikalai iš aplikos (ir maisto), kitaip vadinami xenoestrogenai. Yra nustatyta nemažai xenoestrogenų: keletas pesticidų (įskaitant kai kurios DDT formos), maisto priedai (Butilintas hidroksitoluenas E321, Butilintas hidroksianizolas E320), pramoninių valiklių šalutiniai produktai nonilfenolis ir oktilfenolis, junginiai, naudojami plastike, įskaitant bisfenolį A ir ftalatus, tirpiklis formaldehidas. Taip pat išskirti reiktų ir Eritroziną (E127), tai raudonas maisto dažiklis, JAV dalinai uždraustas dar 1990 m., kadangi, pasak tyrimų pelėms per bandymus sukelia vėžį (The Washington Post, February 7, 1990. wikipedia.org/Eritrozinas)

Ką daryti ir kaip išgyti?

Taip, krūties vėžio išgyvenamumo prognozės, remiantis statistika, gana liūdnos, be to, po gydymo lieka didžiulė tikimybė, kad vėžys grįš…(Breast. 2011 Mar 14. Epub 2011 Mar 14), tačiau nepasiduokite – dažnai nustatytos prognozės nepasitvirtina. Tačiau tai nėra atsitiktinumas (Cancer Epidemiol Biomarkers Prev. 2010 Dec 21. Epub 2010 Dec 21) (kaip ir pats vėžys)! Kaip ir minėta, šiuolaikinės medicinos prevencijos “mašina” neveikia, kaip neveikia ir reabilitacijos sistema. Jūs pati turite būti atsakinga už savo sveikatą, o ne Jūsų daktaras… Šiuolaikinė medicina gydo simptomus (ir stengiasi tai daryti gerai), tačiau nieko nedaro dėl to, kad Jūs daugiau į ligoninę nebeatvyktumėte… Ir būtumėte sveikos! Jei Jums jau yra diagnozuotas Vėžys – chemoterapijos, radioterapijos ir kitų šiuolaikinių gydymo būdų neišvengsite ir nevertėtų vengti, nes su prevencija jau pavėlavote, Jūsų gyvenimo būdas Jus jau privedė prie šios nemalonios ligos, tačiau dabar Jūs galite ir turite susiimti ir nebeatiduoti savo sveikatos niekam. Turėsite pati pasirūpinti, kad patektumėte į tą procentą žmonių, kurie sėkmingai įveikė vėžį, pasveiko, neturi jokių šalutinio poveikio ir pasirūpinti, kad chemoterapijos pasekmės nebūtų liūdnos bei vėžys niekada negrįžtų. Jūs tikrai galita tai padaryti. Kaip netapti statistika čia ir aptarsime.

Taigi, vien chemoterapija, operacija, radioterapija ar hormonais pasikliauti neužteks jei norite visiškai pašalinti vėžio padarinius ir pasirūpinti, kad jis negrįžtų, arba maksimaliai padidinti savo šansus. Yra 2 pagrindiniai žingsniai, kuriuos turite atlikti:

 1. Kažkas Jus jau privedė prie vėžio. Svarbu identifikuoti – kas, dažniausiai būna ne vienas faktorius. Rūkote arba rūko kažkas iš aplinkinių? Turite viršsvorį? Ar gyvenate pirmame aukšte prie intensyvaus eismo gatvės (užterštumas)? Nesportuojate? Valgote daug mėsos? Mėgstate valgyti saldžiai? Geriate sidrą (ar kitą alkoholinį gėrimą)? Daugiausia valgote tik apdorotus produktus (virta, kepta)?… Gaunate estrogenų? Naudojate hormoninius vaistus? Kitaip sakant, turite įvertinti, kas Jus privedė prie vėžio. Savaime suprantama, reikės imtis akivaizdžių pokyčių.
 1. Organizmo atstatymas. Žmogaus organizmas yra linkęs gytis ir tvarkytis, tačiau turite jam padėti. Jums pirmiausia reikės identifikuoti ir atsisakyti to, kas Jus veda prie ligos. Pirmiausia cukrus ir visi cukraus (angliavandenių) turintys produktai – tai vėžio maistas (išsamiai, kaip maitinasi vėžio ląstelė skaitykite ČIA). Jums reikia vengti cukraus, kepinių, sulčių, limonadų, tortų, batonų, bulkučių, šokoladų, barankų, saldainių… Bet kokio produkto turinčio gliukozės, fruktozės, cukraus ar miltų.

Antra, Jums reikės atstatyti imuninę sistemą ir prisotinti organizmą vitaminais, mineralais ir kitomis medžiagomis, kad organizmas turėtų resursų tvarkytis ir sveikti (Am J Epidemiol. 2009 Nov 15;170(10):1257-67. Epub 2009 Oct 14)

Rekomenduotina vitaminų, mineralų ir bakterijų balansą atstatinėti teisingai maitinantis, tuomet Jums nereikės begalės papildų. Be to susintetintų papildų įsisavinimas organizme vis dar kelia debatų arba dažnai apie jį nutylima… O reikalingas medžiagas, gaunant natūraliai su maistu, organizmas maksimaliai jas įsisavina. Labiausiai rekomenduotina kasdien valgyti RAUGINTUS KOPŪSTUS. Taip, kai kam gali pasirodyti ir juokinga, tačiau raugintuose kopūstuose yra labai platus spektras mineralų ir vitaminų:

Tai yra natūralus vitaminų B, K, C, D, P ir K šaltinis. Rūgimo (fermentacijos) proceso metu kopūstuose ne tik padaugėja maistinių medžiagų, tačiau ir pagerėja jų bioprieinamumas. Raugintuose kopūstuose mažai kalorijų, tačiau gausu kalcio ir magnio, maistinių skaidulų, folio rūgšties, geležies, kalio, natrio, vario ir mangano. Rauginti kopūstai taip pat turi gyvų laktobacilų ir kitų naudingų bakterijų, taip pat turtingi fermentais. Ląsteliena ir probiotikai gerina virškinimą ir skatina sveikos žarnyno floros augimą bei saugo nuo daugelio ligų. Rauginti kopūstai turi daug antioksidantų liuteino ir zeaksantino. 2002 m. spalio 23 d. leidinyje Journal of Agriculture and Food Chemistry Suomijos mokslininkai pranešė, kad izotiocianatai, pasigaminę raugintų kopūstų fermentacijos metu, slopina vėžio ląstelių augimą. Be to, izotiocianatai kovoja su vėžiu nukenksmindami kancerogenus (medžiagas sukeliančias vėžį). Jie mažina žalingą šių medžiagų poveikį ir skatina kancerogenų atpalaidavimą, pagreitindami jų pašalinimą iš organizmo.

Taip pat, reikia pasirūpinti, kad šie produktai būtinai būtų maisto racione: grybai, uogos, riešutai, linų sėmenys, imbieras bei česnakas, avokadas (augaliniai riebalai). Jūsų geriausiais draugais turi tapti daržovės (ne vaisiai) ir kuo daugiau žalių, neapdorotų, kadangi Jums reikia prisipildyti gyvybės – gerujų bakterijų, fermentų, ląstelienos, enzymų, probiotikų, vitaminų, mineralų. Apdorotas maistas šių gėrybių tiesiog nebeturi…

“Gerson Sveikatos Centras”, dabar veikiantis jau ir Vengrijoje, priima pacientus su vėžiu (vietų kiekis labai ribotas). Gydymas, kuris ten gaunamas, labai paprastas: detoksikacija ir organizmo pripildymas gerųjų bakterijų, fermentų, ląstelienos, enzymų, probiotikų, vitaminų, mineralų. 13 kartų per dieną gaunama įvairių daržovių sulčių, 3 kartus per dieną valgomi patiekalai, paruošti tik iš daržovių. Rezultatai puikūs, tačiau 2 savaičių vizitas Jums kainuotų beveik 7000 €! Ar ne pigiau būtų Gersono dietą pasidaryti pačiam? Plačiau apie Gersono intitutą.

Jums reikės daug ir gero, šarminio vandens. Jame ištirpę mineralai (kalis, magnis, kalcis ir pan.) ir padaro jį šarminiu. “Stalo” vanduo, “Tyras” vanduo Jums netinka. Pirkdami vandenį paskaitykite ant etiketės, įsitikinkite, kad vanduo yra iš gręžinio. Ant etikelės taip pat turi būti lentelė su vandenyje ištirpusių mineralų kiekiu (venkite labai druskingo) – palyginkite jas ir išsirinkite labiausiai turtingą vandenį, kurio turėsite išgerti ne mažiau nei 2 litrus per dieną.

Kaip ir minėta, vėžys klesti bedeguonėje (anaerobinėje) terpėje, todėl Jums reikia kuo daugiau prisotinti organizmą deguonimi. Įrodyta, kad kartu su radioterapija ir chemoterapija naudojamas hiperbarinis deguonis (deguonies kameros) pagerina rezultatus ir sumažina šalutinius poveikius. Taip pat pasidomėkite Ozono terapija. Bet kuriuo atveju, rekomenduotina kuo daugiau būti GRYNAME ore, geriausia miškelyje.

Kaip visiškai pasveikti nuo vėžio?

Bene geriausias pavyzdys turbūt yra Japonija. Sveikatos sistema vietoj to, kad priešintųsi ar slėptų akivaizdų senosios medicinos veiksmingumą, stengiasi eiti su ja kartu ir “apjungti” su ortodoksinės medicinos laimėjimais. Taip pat ir vėžio atveju – iš Shiitake grybų išgauti ekstraktai (tokie kaip Lentinan) įtraukti į sveikatos draudimą ir yra skiriami vėžio atvejais. Šios veikliosios medžiagos naudojamos prieš, per ir po chemo/radio terapijų, kadangi stabdo auglių augimą/plėtimąsi ir mažiną tikimybę, kad vėžys atsinaujins. Būtent Japonijos mokslininkai ir išplėtojo ekstraktus iš Shiitake. Tiesą sakant, Japonijoje grybų ekstraktų veikliosios medžiagos jau tapo pirmaujantys preparatai, kurie yra skiriami gydant vėžį.

Kaip ir turėtų būti, aiškinantis veikliųjų medžiagų išgautų iš Shiitake poveikį, buvo atlikta begalė tyrimų ir analizių (keletą galite rasti žemiau).

Turbūt “pionieriumi” šioje srityje galime laikyti Dr. Kisaku Mori, kuris dar 1936 m. Tokijuje įkūrė “Grybų tyrimų institutą” (Institute of Mushroom Research). Buvo atliktas vienas iš pirmųjų eksperimentų su pelėmis: kenčiančios nuo sarkomos pelės buvo gydomos mažomis Shiitake ekstrakto dozėmis. 6 pelėms iš 10 auglys visiškai susitraukė. Padidinus koncentraciją pasiektas 100% efektyvumas – auglys susitraukė visoms pelėms. Tyrimas, atskeidęs Shiitake antiauglines savybes, sukėlė milžinišką susidomėjimą ir bangą sekančių tyrimų. Netrukus Dr. Hamuro bei Dr. Chihara patvirtino gavę tokius pat rezultatus.

Taigi, pirmieji tyrinėtojai, tarp kurių Mori, Ikekawa, Hamuro, Chihara, Maeda, Taguchi, Nanba, Aoki ir daugelis kitų neginčijamai įrodė, kad kai kurios grybų veikliosios medžiagos sąlygoja:

 • Labai stiprią prevenciją nuo vėžio
 • Reikšmingus vėžio regresijos rodiklius
 • Ankstyvose vėžio stadijose aukštus vėžio regresijos rodiklius

Priešvėžinės grybų medžiagos

Jau 1970 m. Chihara pirmasis išskyrė junginį Lentinan iš Shiitake (lot. Lentinus Edodes).

Polisacharidas Lentinan pasižymi antibakterinėmis, antimikrobinėmis, antivirusinėmis, priešvėžinėmis bei imunitetą skatinančiomis savybėmis. Jis taip pat gali apsaugoti chromosomą nuo pažeidimų, kuriuos gali sukelti priešvėžiniai vaistai. Tai pastėbėta dar bandymuose su pelėmis Japonijoje: gydant šiuo polisacharidu prieš chemoterapiją, baltųjų kraujo kūnelių skaičius visiškai nesumažėjo.

Kaip medicininių grybų veikliosios medžiagos kovoja prieš vėžį?

Yra ne vienas aktyvus junginys ir daugelis iš jų turi įvairių priešvėžinio aktyvumo mechanizmų. Be jokios abejonės, svarbiausias iš jų yra imuninės sistemos skatinimas, stiprinimas, kuris inicijuoja imunobiologinius pokyčius organizme. Nors skamba ir paprastai, tai gana sudėtingi procesai – šie junginiai, dar vadinami bio-moduliatoriais, įtakoja sudėtingą imuninės sistemos veikimą, veikdami tiek “bendrai”, tiek tiesiogiai vėžines ląsteles. Vienas iš tokių “bio-moduliatorių” ir yra Lentinan, gaunamas iš Shiitake grybo. Jis nėra citotoksiškas vėžinėms ląstelėms, veikia netiesiogiai – skatindamas imuninę sistemą. Šiuo konkrečiu atveju tai atrodo taip: Lentinan (β-1,3 beta-gliukanas) jungiasi prie limfocitų paviršių, kurie aktyvuoja makrofagus, T-helperius bei NK ląsteles (natūraliąsias žudikes – (angl. natural killer (NK) cells)). Visa tai padidina antikūnių gamybą, įskaitant interleukinų (IL-1, IL-2) ir interferono (IFN-g). Tuomet prasideda svetimkūnių, bakterijų, virusų ar pakitusių ląstelių “puolimas”. Šių ląstelių veikla ir sąveika ir yra tai, ką vadiname imunine sistema. Būtent dėl to, Lentinan veikia tiek gripo, tiek vėžio atveju.

Kokie yra altikti tyrimai su žmonėmis?

Yra nemažai medicininių grybų priešvėžinio poveikio tyrimų su žmonėmis, įskaitant griežtai kontroliuojamus klinikinius tyrimus. Skirtingai negu vėžinių ląstelių tyrimai laboratorijose ar (įspūdingų rezultatų) tyrimai su gyvūnais, negalime „nutrūktgalviškai“ daryti bandymų su žmonėmis dėl akivaizdžių – etinių priežasčių… (juk žmogus serga vėžiu). Todėl dauguma jau atliktų tyrimų buvo atliekami kartu su įprastiniu gydymu nuo vėžio. Atliekant šiuos tyrimus rezultatas buvo visuomet tas pats: medicininių grybų priešvėžinės medžiagos efektyvios, kai naudojamos kartu su chirurginiu gydymu, chemoterapija, radioterapija ir rezultatai yra daug geresni nei vien tik įprastinis/standartinis vėžio gydymas.

Dėl tokių rezultatų toks vėžio gydymas derinant medicininių grybų ekstraktą ir “standartinį” gydymą yra įprasta praktika, labiausiai paplitusi Kinijoje ir Japoninoje.

Taguchi atlikto tyrimus su 275 pacientais, kuriems buvo vėžys. Kartu su citostatiniais vaistais 3 mėnesius naudojo Lentinan. Rezultatai:

 • Statistiškai reikšmingai pailgina gyvenimą
 • Mažina vėžio žalą organizmui
 • Pagerina paciento imuninę reakciją į vėžį
 • Auglys mažėja arba nustoja augti
 • Šalutinis poveikis retas, silpnas, greitai praeinantis

Štai dar keletas tyrimų, kam įdomu:

 1. Isoda N, Eguchi Y, Nukaya H, et al. Clinical efficacy of superfine dispersed lentinan (beta-1,3-glucan) in patients with hepatocellular carcinoma. Hepatogastroenterology. 2009 Mar-Apr;56(90):437-41.
 2. Oba K, Kobayashi M, Matsui T, Kodera Y, Sakamoto J. Individual patient based meta-analysis of lentinan for unresectable/recurrent gastric cancer. Anticancer Res. 2009 Jul;29(7):2739-45.
 3. Hazama S, Watanabe S, Ohashi M, et al. Efficacy of orally administered superfine dispersed lentinan (beta-1,3-glucan) for the treatment of advanced colorectal cancer. Anticancer Res. 2009 Jul;29(7):2611-7.
 4. Shimizu K, Watanabe S, Watanabe S, et al. Efficacy of oral administered superfine dispersed lentinan for advanced pancreatic cancer. Hepatogastroenterology. 2009 Jan-Feb;56(89):240-4.
 5. Okuno K, Uno K. Efficacy of orally administered Lentinula edodes mycelia extract for advanced gastrointestinal cancer patients undergoing cancer chemotherapy: a pilot study. Asian Pac J Cancer Prev. 2011;12(7):1671-4.
 6. Israilides C, Kletsas D, Arapoglou D, et al. In vitro cytostatic and immunomodulatory properties of the medicinal mushroom Lentinula edodes. Phytomedicine 2008.
 7. Sullivan R, Smith JE, Rowan NJ. Medicinal mushrooms and cancer therapy: translating a traditional practice into Western medicine. Perspect Biol Med . 2006;49(2):159-170.
 8. Boon H, Wong J. Botanical medicine and cancer: a review of the safety and efficacy. Expert Opin Pharmacother . 2004;5(12):2485-2501.
 9. Yeung KS, Gubili J. Shiitake Mushroom ( Lentinula edodes ). J Soc Integr Oncol . 2008;6(3):134-135.

Kaip ir kiek vartoti?

 • Kuo ilgiau ekstraktai vartojami, tuo geresni rezultatai.
 • Poveikis tiesiogiai priklauso nuo kiekio – kuo didesnės dozės, tuo didesnis efektyvumas.
 • Šalutinis poveikis gali būti, jei esate alergiškas grybams (pasitaiko labai retai).

Ką reikia žinoti prieš perkant?

Naudojami tik ekstraktai. Galima, aišku, pasiekti rezultatų ir tiesiog valgant grybus ar geriant džiovintų grybų kapsules, tačiau jų reikėtų vartoti saujomis… Lietuvoje populiarūs grybų papildai, tačiau sudėtyje ne ekstraktai ir grybų veikliosios medžiagos, o tiesiog “grybų milteliai” (smulkinti džiovinti grybai), tokių papildų galima gerti saujomis – būsite tik sočiai pavalgęs…

Kiekis (mg) vienoje kapsulėje. Kai tyrinėjame papildų klinikinių tyrimų medžiagą (bendrai, ne vien kalbant apie grybus), galime pastebėti, kad realiai, atliekant tyrimus, aktyviosios tiriamos medžiagos kiekiai būna didesni nei paskui atsiranda papildų kapsulėse. Nustatoma taip vadinama RPM (Rekomenduojama Paros Norma). Ką jau kalbėti apie tai, kaip dažnai būna, kad veikliosios medžiagos organizmas galimai pasisavina pvz. 50%… Tai kiek Jums reikalingos papildyti medžiagos realiai gaunate? Įspėjimas: kai kurių papildų padauginti tikrai pavojinga (pvz. geležies).

Naudojami ekstraktai tik vandens pagrindu. Tik tokiu būdu išgauti ekstraktai maksimaliai išsaugo/išlaiko reikalingas medžiagas ir junginius. Dar būna ekstraktai alkoholio pagrindu – tokiu atveju gamybos procesas yra pigesnis ir greitesnis. Dažniausiai ant papildų pakuotės yra rašoma jei ekstraktas yra gautas vandens pagrindu. Jei apie tai neužsimenama – greičiausiai ekstraktas alkoholio pagrindu.

Polisacharidų kiekis. Reikia (akivaizdu) didžiausio kiekio. Kuo didesnis (procentaliai) polysacharidų kiekis, tuo daugiau grybų reikėjo gamybos metu išgauti veikliąją medžiagą iš grybo.. Būna 5%, 10%, 15%, 30% (labai retai ir daugiau). Savaime suprantama, 30% yra 6 kartus veiksmingesnis nei 5%. Polisacharidų kiekis taip pat turi būti parašytas ant pakuotės. Jei išvis nėra parašyta, galite būti tikri – greičiausiai bus ne daugiau nei 5%.. Arba tai net ne ekstraktas, o paprasčiausiai smulkintas džiovintas grybas.

Naudingos nuorodos:

Nacionalinis Vėžio Institutas

Tarptautinė Vėžio Tyrimų Agentūra

Pagalbos Onkologiniams Ligoniams Asociacija

Medix
Right Menu Icon