Plaučių vėžys

Tai dažniausiai pasitaikantis vėžys. Plaučių vėžys sudaro 13% visų diagnozuojamų vėžiųcancer.gov. Taip pat, plaučių vėžys yra dažniausia mirties nuo vėžio priežastis ir Lietuvoje ir pasaulyje (net 1,8 milijonų gyvybių kasmetcancer.org). Kitaip sakant, jį labai sunku išgydyti, todėl (kol kas) geriausias būdas su juo kovoti – profilaktika. Dažnai plaučių vėžio simptomai gali būti panašūs į kitų ligų, todėl būtina reguliariai tikrintis. Kaip „palenkti“ statistiką į savo pusę, aptarsime vėliau.

Klasifikacija

Pagrindiniai plaučių vėžio tipai:

Smulkių ląstelių plaučių karcinoma: labai agresyvi, greitai auganti, plaučių vėžio forma, sudaro iki 20% plaučių vėžio atvejų. Ji gali būti efektyviai gydoma priešvėžiniais vaistais ir radioterapija, tačiau dažnai atsinaujina.

Nesmulkių ląstelių plaučių karcinoma: dažniausia plaučių vėžio forma, sudaro apie 80% atvejų.

Kiti neuroendokrininiai plaučių navikai: tai reta vėžio rūšis. Paprastai tai būna lėtai augantys vėžiniai navikai, kurie dažnai gali būti išgydomi.

Plaučių vėžio simptomai

Plaučių vėžio diagnozė paprastai nustatoma esant klinikiniams ligos požymiams, tik 6% sergančiųjų gali nejausti ligos simptomų.
kaip mirstama nuo plauciu vezio

Plaučių vėžio simptomai

kaip mirstama nuo plauciu vezio

Plaučių vėžio diagnozė paprastai nustatoma esant klinikiniams ligos požymiams, tik 6% sergančiųjų gali nejausti ligos simptomų.

Nesmulkiųjų ląstelių plaučių vėžio simptomai

Dažnumas (%)
Kosulys 45–75
Dusulys 40–60
Svorio mažėjimas 20–70
Krūtinės ląstos skausmas 30–45
Kraujo atkosėjimas 25–35
Kaulų skausmas 6–25
Silpnumas 0–20
Rijimo sutrikimas 0–2
Stridoras 0–2
Nėra 2–6

Smulkiųjų ląstelių plaučių vėžio simptomai

Dažnumas (%)
Krūtinės ląstos skausmas 20–49
Anoreksija 18–33
Viršutinės tuščiosios venos sindromas 10–15
Kosulys 8–75
Kraujo atkosėjimas 6–35
Kaulų skausmas 6–25
Dusulys 3–60
Balso prikimimas 2–18
Svorio mažėjimas 0–68
Silpnumas 0–42
Pirštų distalinių falangų ir nagų formos pokyčiai 0–20
Karščiavimas 0–20
Rijimo sutrikimas 0–2
Stridoras 0-2
Ką galime padaryti kovoje su vėžiu?
Plaučių vėžys moka siųsti save maskuojančius signalus, tad jūsų imunitetui sunku jį aptikti ir naikinti. Natūraliais imuno-moduliatoriais galite įtakoti imuniteto elgesį ir nukreipti jį pulti vėžines ląsteles.

Plaučių vėžio priežastys

Kas yra vėžys ir kokios jo priežastys yra žinoma (paveldėti genai sudaro tik labai labai mažą dalįcancer.org). Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra („International Agency on Research on Cancer„) yra sudariusi kancerogenų sąrašą (medžiagos, kurios sukelia vėžį). Plaučių vėžio priežastys gana paprastos, jas galima išskirti į dvi grupes:

1. RŪKYMAS – atsakingas už beveik 90% plaučių vėžio atvejų!cdc.gov Taip, rūkymo žala organizmui yra milžiniška… Be to, jei rūkote, Jums gresia ne vien vėžys, nes rūkymas įtakoja ir širdį, ir kraujagysles, ir smegenis, ir visą organizmą…

Remiantis statistika, jei „rūkymo prevencijos sistema“ veiktų efektyviai, plaučių vėžį pavyktų sumažinti net 90%! Tai kodėl ji neveikia taip, kaip turėtų? Pavyzdžiui: stichinė nelaimė kur nors egzotiškoje šalyje (potvynis, drebėjimas ir pan.), žūsta šimtas žmonių, kas vyksta? – visas pasaulis aukoja pinigus, į pagalbą vyksta kariškiai, komandos, raudonasis kryžius, siunčiamas maistas, transliuojama per žinias, linksniuojama per radiją, laikraščius ir kitas masines informavimo priemones.. „Didžiulė nelaimė“ – skamba antraštės… Bet tai kas tas šimtas žuvusiųjų prieš 2 milijonus kasmet mirštančius nuo (vien tik) plaučių vėžio? Kodėl niekas neskambina varpais? Pagal statistiką, kas antras žmogus per gyvenimą susirgs vėžiumedicalnews.com. Ar tai normalu (turint omenyje, kad seniai žinoma, kas sukelia vėžį)?

Kokia yra siūloma sistema rūkymo mažinimui? Gąsdinimo sistema: jei rūkysi, bus vėžys (ar kita liga). Istorija įrodo, kad tokia gąsdinimo sistema neveikia. Ar žinote kodėl? Todėl, kad ji sukelia stresą! O ką daro rūkantysis veikiamas streso? – eina parūkyti. Net ir dabar tas rūkantysis, kuris skaito šį tekstą, jau jaučia norą kažkur gerklėje kviečiantį užtraukti dūmą, nors vieną dūmelį… Rūkantysis logiškai mato, kad vienintelė išeitis norint išlikti sveikam – mesti rūkyti, o tai ir vėl kelia didžiulį stresą ir noras tik stiprėja. Skirtingai nei „pripažinta rūkymo metimo programa“ nerekomenduojame pleistriukų, saldainiukų ar bet kokių kitų pakaitalų, nes nuo jų tik palaikote priklausomybę. Pasidomėkite „lengvas būdas mesti rūkyti“ ir neberūkykite be streso. Knygynuose parduodamos ir knygos lietuvių kalba.

2. Kitos medžiagos, kenkiančios Jūsų plaučiams sukelia likusį 10% vėžio atvejų. Asbestas, anglies dervos produktai, arsenas, vinilchloridas, nikelio chromatas, radono dujos, statybinės dulkės, medžio dulkės, bet kokios kilmės dulkės, dyzelinių variklių išmetamosios dujos… Ir oro užterštumas!wiki.org Taip, kaime gyvenimo trukmė yra žymiai ilgesnė nei mieste. Automobilių išmetamos dujos turi medžiagų, kurios sukelia vėžį ir yra įtrauktos į kancerogenų sąrašą. Jei gyvenate miesto centre, rimtai susimąstykite ar „pabėgiojimas“ išeis Jums į sveikatą… Užterštumas, tai ne vien automobilių išmetamosios dujos, tai ir milžiniškos šiuolaikinės pramonės apimtys, todėl, kaip bendruomenei būtina dalyvauti ir ieškoti „žalesnių“ gamybos proceso būdų, o individualiai, tikrai būtų patartina įsivertinti užterštumą aplink gyvenamąją (ar darbo) vietą ir galbūt apsvarstyti galimybes iškeisti tą butą miesto centre į namuką šalia miesto.

Kaip nustatomas plaučių vėžys

Pirmiausia atliekama krūtinės ląstos rentgenograma. Nustatant plaučių vėžį šis tyrimas gana tikslus. Sergant plaučių vėžiu, krūtinės ląstos rentgenogramoje labai retai nerandama jokių pokyčių (tik 2% visų atvejų). Nepriklausomai nuo požymių krūtinės ląstos rentgenogramoje pobūdžio, pacientams rekomenduojama atlikti krūtinės ląstos kompiuterinę tomografiją su intravenine kontrastine medžiaga. Tikrinimui ar nėra metastazių (vėžio išsiplėtimo į kitus organus) gali būti atliekami kiti tyrimai: tomografija, scintigrafija, ultragarso tyrimai, echoskopija, spirometrija, torakoskopija ar mediastinoskopija. Tyrimus, atitinkamai pagal požymius bei paciento būklę, turi parinkti daktaras. Taikomi ir intervenciniai diagnostiniai tyrimai (pvz., bronchoskopija (į kvėpavimo takus įvedamas vamzdelis, taip inspektuojami kvėpavimo takai) ar transtorakalinė plaučių audinio biopsija).

Plaučių vėžio stadijos

Plaučių vėžio stadija (nustatomas ligos išplitimas) yra vertinamas tam, kad būtų parinktas tinkamas gydymas bei galima ligos prognozė (išgyvenamumas). Smulkiųjų bei nesmulkiųjų ląstelių plaučių vėžio išplitimas (metastazės) apibūdinamas įvertinus pirminį naviką (T), plaučių vėžio metastazes sritiniuose limfmazgiuose (N) bei atokiąsias metastazes (M). Gaunama klinikinė klasifikacija (TNM). Plačiau apie plaučių vėžio stadijas

Plaučių vėžio gydymas

Gydymas priklauso nuo vėžio stadijos ir parenkamas atsižvelgiant į amžių, būklę ir gretutines ligas. Ankstyvos stadijos (iki 3A imtinai) gydomos operacija, po kurios gali būti skiriama adjuvantinė chemoterapija ir radioterapija. Negalint atlikti operacijos, gali būti gydoma vienu metu radioterapija ir chemoterapija. Vietiškai išplitusi liga 3A-3B gali būti gydoma skiriant chemoterapiją ir radioterapiją, o po to operuojant. Pažengusios ligos stadijos esant daug metastazių gydomos priešvėžiniais vaistais. Plačiau apie plaučių vėžio gydymą

Plaučių vėžio išgyvenamumas

Plauciu vezio isgyvenamumas

Nesmulkiųjų ląstelių plaučių vėžio išgyvenamumas

Stadija 5 metų
išgyvenamumas (%)
Plaučių vėžys 1A stadija 50
Plaučių vėžys 1B stadija 43
Plaučių vėžys 2A stadija 36
Plaučių vėžys 2B stadija 25
Plaučių vėžys 3A stadija 19
Plaučių vėžys 3B stadija 7
Plaučių vėžys 4 stadija 2

Smulkiųjų ląstelių plaučių vėžio išgyvenamumas

Stadija 5 metų
išgyvenamumas (%)
Plaučių vėžys 1A stadija 38
Plaučių vėžys 1B stadija 21
Plaučių vėžys 2A stadija 38
Plaučių vėžys 2B stadija 18
Plaučių vėžys 3A stadija 13
Plaučių vėžys 3B stadija 9
Plaučių vėžys 4 stadija 1

Ar plaučių vėžys išgydomas?

Taip, plaučių vėžio išgyvenamumo prognozės, remiantis statistika, gan liūdnos, tačiau nepasiduokite. Juk prognozė nėra ir negali būti nulis. Jums reikia pasirūpinti patekti į tą procentą žmonių, kurie sėkmingai įveikė vėžį. Dažnai, tai nėra atsitiktinumas! Nesvarbu, kad ir aptikus metastazes plaučiuose, statistika gali būti „pakoreguota“PubMed.gov, jei esate pasiruošę atsisakyti žalingų įpročių, subalansuoti mitybą bei gyvenimo būdą.

Ką papildomai galiu padaryti gydant plaučių vėžį

Taigi, jei norite padėti savo organizmui sveikti, sumažinti uždegimą organizme, subalansuoti mitybą bei sustiprinti imunitetą atpažinti ir naikinti pakitusias ląsteles, vien chemoterapija, operacija, radioterapija pasikliauti neužteks (tik nereikia jų vengti, su prevencija jau pavėlavote).

Stipriai sau padėsite jei darysite šiuos dalykus:

  • Lentinan papildai vartojami visuose vėžio gydymo stadijose. Lentinan gerina įprastinio gydymo efektyvumą, mažina šalutinį poveikį, gerina gyvenimo kokybę. Tai iš medicininių grybų išgautos veikliosios medžiagos, plačiai naudojamos rytuose (Japonijoje), kadangi tai stiprūs imunomoduliatoriai verčiantys imunitetą aptikti ir naikinti vėžines ląsteles. Trumpiausias rekomenduojamas vartojimas 3 mėn. Kuo ilgiau vartojama, tuo geresni rezultatai. Geriausius rasite paspaudę apačioje.
  • Kvėpavimo pratimai, pasidomėkite Wim Hof metodu
  • Sportas (nenuvertinkite!)

Kur pirkti geriausius Lentinan papildus?

Siekiant rezultatų labai svarbu naudoti aukščiausios kokybės, stiprius ir patikimus produktus. Rekomenduojamus Lentinan rasite paspaudę