Kava yra vienas populiariausių gėrimų pasaulyje, dažną rytais paskatinantis ropštis iš lovos. Tačiau daug žmonių yra susirūpinę, kad kava sukelia vėžį ir nerimauja ar sergant vėžiu galima gerti kavą. Kiti sako, kad kava naudinga sveikatai ir netgi gali padėti sergant kai kuriomis vėžio formomis. Kur slypi tiesa, ką sako tyrimai?

Vėžys sena ir [ne]sudėtinga liga, tačiau priežasčių gali būti ne viena.

Ką galime padaryti kovoje su vėžiu?

Vėžys moka siųsti save maskuojančius signalus, tad imunitetui sunku jį aptikti ir naikinti. Natūraliais vaistais nuo vėžio galite įtakoti imuniteto elgesį ir nukreipti jį pulti vėžines ląsteles.

Vieni tyrimai teigia, kad kava sukelia vėžįreuters.com, kiti, kad netgi padeda nuo vėžiocancer.org. Kas lemia tokius priešingus rezultatus? Visų pirma, atlikti tyrimus labai sunku, kadangi „tiriamieji“ juk nėra izoliuoti nuo aplinkos ir nėra neveikiami kitų faktorių. Pavyzdžiui kava yra žymiai populiaresnė tarp rūkančiųjų, tad tai labai iškreipia rezultatus, kadangi rūkymas sukelia vėžį. Tokie ir panašūs veiksniai trukdo atlikti kokybiškus tyrimus.

Tai ką mes tikrai žinome apie kavą ir vėžį?

Kai kava skrudinama, pupelėse susidaro medžiaga akrilamidas – skrudinimo proceso šalutinis produktas. Organizme akrilamidas virsta glicidamidu, kuris pažeidžia DNR ir sukelia mutacijascancer.gov. Be kavos, akrilamido yra bulvytėse fri, „čipsuose“ ir pan. Bendrai, kaitinant aliejų susidaro nuodingų medžiagų, kurios turėtų būti uždraustos, kaip Danijojewho.int.

Kava yra vienas labiausiai chemiškai apdorotų maisto produktų. Gausiai purškiama pesticidais, herbicidais, fungicidais, insekticidais ir sintetinėmis trąšomispurity.com. Ką jau kalbėti apie tai, kad didžioji dalis kavos užauginama trečiosiose šalyse, kur cheminių medžiagų naudojimo priežiūra abejotinadanwatch.dk.

Tai ką daryti?

ar galiu gerti kava sergant veziu

Ar galima gerti kavą sergant vėžiu?

Trumpai tariant: GALIMA, tačiau rekomenduojama pasirūpinti šiais dalykais:

  1. Kavą pirkite ekologišką, jums mažiausiai dabar reikia chemikalų, pesticidų  ar sunkiųjų metalų.
  2. Rinkitės kavą mažo skrudinimo, taip kuo labiau sumažindami organizme kiekį medžiagų sukeliančių vėžį.
  3. Pasirūpinkite pakankamu kiekiu kokybiško vandens. Dehidratacija gali pagilinti chemoterapijos šalutinį poveikį, kadangi kava yra diuretikas.
  4. Apmaudu, tačiau kavos gausite atsisakyti, jei po chemoterapijos kamuoja nemiga. Pamėginkite žalią arbatą.
Ar galima gerti alkoholį sergant vėžiu?

Ar galiu vartoti alkoholį kai daroma chemoterapija?
Ar tai nepakenks sveikatai ar gydymui?
Ką rekomenduojama gerti?

Kas man dar padės nuo vėžio?

Šaunu, kad rūpinatės ar galima gerti kavą sergant vėžiu. Tačiau be to, kad pasirūpinti jog jūsų kava būtų kokybiška, rekomenduojama subalansuoti mitybą ir kitus faktorius, kurie priklauso nuo Jūsų. Tai palengvins darbą imunitetui bei gydymas (chemoterapija ir kt.) bus efektyvesnis.

Nenuvertinkite sporto! Onkologai, dėl didelio krūvio dažnai neturi laiko priminti to pacientams. Be to, jie juk vaistų ir aktyvaus gydymo, o ne sporto, kavos ar papildų specialistai. Sporto salė, baseinas ar tiesiog labai ilgi pasivaikščiojimai (pagal galimybes) yra būtini.

Kvėpavimo pratimai – pasidomėkite Wim Hof metodu.

Natūraliais imuno-moduliatoriais galite įtakoti imuniteto elgesį ir nukreipti jį maksimaliai pulti vėžines ląsteles. Lentinan papildai vartojami visuose vėžio gydymo stadijose. Naudojami tik stiprūs ekstraktai, kiekis priklauso nuo stadijos. Kuo daugiau šie med. grybų ekstraktai naudojami, tuo geresni rezultatai. Trumpiausias rekomenduojamas vartojimas – 3 mėn.

Kur pirkti geriausius Lentinan papildus?

Siekiant rezultatų labai svarbu naudoti aukščiausios kokybės, stiprius ir patikimus produktus. Rekomenduojamus Lentinan rasite paspaudę