Karcinoma

  • Kas yra karcinoma
  • Karcinomos tipai
  • Karcinomos gydymas
  • Ko tikėtis
Karcinoma in situ

Kas yra Karcinoma

Karcinoma yra labiausiai paplitusi vėžio rūšis. Prasideda odos epitelio audinyje arba audinyje dengiančiame vidaus organus, pavyzdžiui kepenis ar inkstus. Karcinoma gali likti atsiradimo vietoje arba plisti į kitus organus bei gali būti įvairių rūšių, įskaitant:

☛ Karcinoma in situ: tai ankstyvos stadijos vėžys, apsiribojantis audinio sluoksnyje, kuriame prasidėjo. Šis vėžys nėra išplitęs į kitus kūno organus.

☛ Invazinė karcinoma: į aplinkinį audinį išplitęs vėžys.

☛ Metastazavusi karcinoma (metastazinė): vėžys išplitęs į kitus audinius ir organus.

Imunitetas nuo vezio
Ką galime padaryti kovoje su vėžiu?
Vėžys moka siųsti save maskuojančius signalus, tad jūsų imunitetui sunku jį aptikti ir naikinti. Natūraliais imuno-moduliatoriais galite įtakoti imuniteto elgesį ir nukreipti jį pulti vėžines ląsteles.

Dažniausiai pasitaikančios karcinomos

Karcinomos gali atsirasti daugelyje kūno vietų. Dažniausiai pasitaikantys karcinomų tipai:

Bazalioma (bazalinių ląstelių karcinoma) dažniausiai pasitaikantis odos vėžys. Vėžinės ląstelės išsivysto bazaliniame odos ląstelių sluoksnyje. Įprastai bazalinės ląstelės auga lėčiau todėl metastazių ir vėžio išplitimo tikimybė į kitus organus maža. Vėžio išgyjimo tikimybė siekia iki 99%pubmed.gov, o vėžio sugrįžimo tikimybė per 5 metus siekia 5%PubMed.gov.

Plokščiųjų Ląstelių Karcinoma. Antras pagal dažnumą odos vėžio tipas. Vėžinės ląstelės išsivysto išoriniame odos sluoksnyje esančiose plokščiosiose ląstelėse. Plokščiųjų ląstelių vėžys dažniausiai auga lėtai, todėl metastazių ir vėžio išplitimo tikimybė į kitus organus nėra didelė, tačiau plokščiųjų ląstelių karcinoma yra, labiau nei bazalioma, linkusi plisti į po odą esantį riebalinį sluoksnį. Plokščiųjų ląstelių karcinomos išgyvenamumas yra gana aukštas, siekiantis iki 98%pubmed.gov. Vėžio grįžimo tikimybė 6.7%pubmed.gov, 96% šios karcinomos sugrįžimo atvejų įvyksta per 2 metus nuo gydymojpras.com.

Šviesių ląstelių karcinoma: dažniausiai pasitaikantis inkstų vėžio tipas. Vėžys atsiranda inkstų kanalėlio ląstelėse. Bendras inkstų karcinomos 5 metų išgyvenamumo procentas 75%cancer.org. Išoperavus auglį (nefrektomija), tikimybė, kad vėžys grįš siekia nuo 20% iki 40%pubmed.gov, todėl labai svarbu pasirūpinti tais faktoriais ir gyvenimo įpročiais, kuriuos galite įtakoti, taip kuo mažiau sumažindami vėžio grįžimo tikimybę.

Duktalinė karcinoma in situ. Dažniausias krūties vėžio tipas. Vėžinės ląstelės apsiribojusios pieno latakų sienelėse ir neišplitusios į aplinkinius krūties audinius. 5 metų išgyvenamumas 99%cancer.org. Vėžio sugrįžimo tikimybė per 15 metų yra 40%pubmed.gov, 28% iš jų vėžys būna invazinisnature.com.

Invazinė duktalinė karcinoma. Ląstelės mutavo pieno latakuose ir prasiskverbė į aplinkinius audinius. Iš ten vėžys gali išplisti ir į kitas kūno dalis. Nustačius invazinę duktalinę karcinomą, bendras 10 metų išgyvenamumas yra 84%cancer.net. Labai priklauso nuo išplitimo (jei nėra metastazių, išgyvenamumas 99%cancer.org), jei vėžys išplitęs į tolimą kūno dalį, 5 metų išgyvenamumas yra 27%cancer.net.

Invazinė duktalinė karcinoma. Ląstelės mutavo pieno latakuose ir prasiskverbė į aplinkinius audinius. Iš ten vėžys gali išplisti ir į kitas kūno dalis. Nustačius invazinę duktalinę karcinomą, bendras 10 metų išgyvenamumas yra 84%cancer.net. Labai priklauso nuo išplitimo (jei nėra metastazių, išgyvenamumas 99%cancer.org), jei vėžys išplitęs į tolimą kūno dalį, 5 metų išgyvenamumas yra 27%cancer.net.

Karcinomos gydymas

Karcinomos gydymas skiriasi priklausomai nuo tipo, vietos, dydžio ir išplitimo, tačiau gali apimti:

Operacija: Atsižvelgiant į vėžio tipą, karcinoma gali būti gydoma chirurginiu būdu, šalinant vėžinius ir aplinkinius audinius. Minimaliai invazinis chirurginis gydymas gali padėti sutrumpinti gijimo laiką ir sumažinti infekcijos riziką po operacijos.

Radioterapija (spindulinis gydymas): gali būti naudojama kartu su chirurgija ir/arba chemoterapija. Spindulinio gydymo metu naudojama pažangi technika leidžia onkologams atidžiai sekti navikus gydymo metu ir po jo. Radioterapijos metu gali būti naudojami rentgeno spinduliai, gama spinduliai ir kt. Be to, Jums gali būti duodamos arba leidžiamos į veną radioaktyvios medžiagos. Radioterapija didina tikimybę vėl susirgti vėžiucancer.org. Radioterapijos šalutinis poveikis labai priklauso nuo gydymo dozės. Šalutinis poveikis skirstomas į pasireiškiantį netrukus ir pasireiškiantį vėliau, nuo kelių mėnesių iki kelių metųcancer.org. Dažniausiai iškarto pasireiškiantis nepageidaujamas poveikis yra silpnumas, kiti simptomai priklauso nuo konkretaus vėžio tipocancer.gov. Bet kuriuo atveju, spindulinio gydymo šalutinis poveikis yra mažesnis negu chemoterapijos.

Chemoterapija: vienas dažniausių vėžio gydymo būdų. Tai vaistai nuo vėžio, kurių veikimas nukreiptas į greitai besidauginančias ląsteles visame kūne arba tam tikroje kūno vietoje.

Ka valgyti po chemoterapijos
Kaip atsistatyti po chemoterapijos

Chemoterapija įtakoja ir sveikas ląsteles, nes yra nukreipta į greitai besidauginančias ląsteles. Organizmo imuninė, virškinimo ir kitos sistemos, po chemoterapijos, lieka sunkioje padėtyje. Kaip atsistatyti?