Chemoterapija
ir alkoholis

☛ Ar galiu vartoti alkoholį kai daroma chemoterapija?
☛ Ar tai nepakenks sveikatai ar gydymui?
☛ Ką rekomenduojama gerti?

Alkoholis per chemoterapija

Kokteilis vakarėlyje, vyno taurė savaitės pabaigoje ar alaus bokalas draugų apsuptyje, alkoholis daugeliui yra svarbi gyvenimo dalis. Gal net per daug svarbi, kadangi Lietuviai puikuojasi 2-oje vietoje pasaulyje kaip daugiausiai alkoholio suvartojantys žmonėsalcohol.org.

Tad daugeliui įdomu ar galima vartoti alkoholį kai daroma chemoterapija?

Trumpai tariant: ne, jums nederėtų gerti alkoholio per chemoterapijącancer.org. O ką patartina gerti, skaitykite straipsnio pabaigoje.

Imunitetas nuo vezio
Ką galime padaryti kovoje su vėžiu?

Chemoterapija ir alkoholis maža problema. Vėžys moka siųsti save maskuojančius signalus, tad jūsų imunitetui sunku jį aptikti ir naikinti. Natūraliais imuno-moduliatoriais galite įtakoti imuniteto elgesį ir nukreipti jį pulti vėžines ląsteles.

Alkoholis ir chemoterapija yra nesuderinami, nes:

  • Didžiąją dalį vaistų, naudojamų vėžiui gydyti, skaido kepenys. Alkoholis taip pat yra skaidomas kepenyse, tad tai gali sukelti uždegimą ir pakenkti chemoterapijos vaistų veikimui bei padidinti chemoterapijos šalutinį poveikįcancer.gov.
  • Burnos opos (mukozitas) yra dažnas chemoterapijos šalutinis poveikis, o alkoholis šią problemą gali dar pabloginti.
  • Kiti vaistai, pvz.: nuo skausmo, nuo nemigos ar nuo pykinimo taip pat gali sureaguoti su alkoholiu, taip sukeldami stiprų šalutinį poveikį.
  • Alkoholis pažeidžia nervuspubmed.gov, o neuropatija po chemoterapijos gali dar labiau pablogėticancer.org.

Bet gal galima vieną taurę vyno?

  • Nesvarbu ar vynas ar degtinė, visas alkoholis yra etanolis. Etanolis yra medžiaga, kuri sukelia vėžį. Sirgimas vėžiu nėra loterija, kodėl susergame skaitykite čia.
  • Acetaldehidas (atsirandantis organizme išgėrus alkoholio) yra pats toksiškiausias alkoholio metabolitas, jis sutrikdo DNR sintezę ir tvarkymąsįbiomed.central, o tai dar labiau prisideda prie vėžio augimo.

Jei skaitote šį straipsnį, greičiausiai alkoholis yra nemaža jūsų gyvenimo dalis ir gaila pranešti, bet vis tik tyrimai konstatuoja, kad tokie pareiškimai, kaip “taurė vyno nieko tokio” arba “50 brendžiuko yra sveika” yra mitas. Nekenksmingos alkoholio dozės tiesiog nėra, nuodas yra nuodas nuo pirmo gurkšniowho.int.

Tai ką gerti per chemoterapiją, kai kiti vartoja alkoholį ir "linksminasi"?

Žmonės sergantys vėžiu ypač nori alkoholio, nes siekia emocinės atramos ir nuotaikos praskaidrėjimo. Tačiau to alkoholyje tikrai nerasite, tik dar giliau iškasite duobę. Tačiau, tai nereiškia kad jūs negalite nusišypsoti ar linksmai pabūti tarp draugų ar šeimos narių.

Gerti rekomenduojama žalią arbatą. Žalia arbata mažina stresą (hormoną cortizolį)pubmed.gov, mažina nerimąpubmed.gov, skatina ramybępubmed.gov, mažina depresijąpubmed.gov, gerina atmintįpubmed.gov, gerina nuotaikąnature.com ir be viso to, atvirkščiai alkoholiui, padeda tvarkyti DNRpubmed.gov.

Kad pajustumėte poveikį, jums neužteks “bizaliuko” iš pakelio. Skirtingas derliaus ėmimo laikas, skirtingos rūšys turi skirtingą jums reikalingų medžiagų kiekį. Arbatą laikykite užpiltą bent 15 min, arba dar ilgiau. Jums reikia stiprios, kuo daugiau Catechinų (EGCG) ir L-theaninopubmed.gov. Paprasta taisyklė – kuo arbata kartesnė tuo geriau. Plikykite verdančiu vandeniu, laikykite kol bus karti. Be to, yra vienas triukas, padėsiantis jums labiau įsisavinti šias žaliosios arbatos laimę suteikiančias medžiagas. Pasirodo, kad į arbatą įdėjus vitamino C (Askorbo rūgšties) veikliujų medžiagų bioprieinamumas išauga iki 11-os kartųscience.direct. Tad nepamirškite įmesti vitamino C į savo karčią žalią arbatą. Mažų mažiausiai, nepagailėkite (nemažai) griežinėlių citrinos.

Ka valgyti po chemoterapijos
Kaip atsistatyti po chemoterapijos
Chemoterapija įtakoja ir sveikas ląsteles. Organizmo imuninė, virškinimo ir kitos sitemos, po chemoterapijos, lieka sunkioje padėtyje. Alkoholio vartoti negalima, ką daryti? Kaip pilnai atsistatyti?