Kodėl, norint numesti svorio, reikia mažinti cukraus lygį kraujyje?

„Cukraus lygis kraujyje“ – frazę girdite labai dažnai ir galbūt manote, kad dėl to turi sukti galvą tik sergantys diabetu… Ar iš tikro suprantate, kaip jis veikia? Ar žinote, kad sureguliavus cukraus lygį kraujyje galite be didesnių pastangų atsikratyti tų nereikalingų kilogramų? Tik supratę, kaip veikia cukrus (gliukozė) organizme, galėsite sulieknėti be didesnio vargo. Tad apie viską (trumpai) nuo pradžių.
Suliekneti-be-sulciu
Cukrus kraujyje (gliukozė) yra mūsų organizmo pagrindinis kuras. Pavalgėte miltų – organizmas pasigamino iš jų cukraus, pavalgėte bulvių (krakmolo) – organizmas pasigamino iš jų cukraus, atsigėrėte pieno (laktozės) – organizmas pasigamino iš jo cukraus… Pavalgėte vaisių – organizmas pasigamino iš jų cukraus… ir t.t. Jau nekalbant, kad pavalgėte saldainių, šokolado ar uogienės… Pagal cukraus kiekį organizmas „sprendžia“, kaip mes jaučiamės – pavargę ar energingi… Cukrų organizme gauname suvalgę bet kokį angliavandenių turintį maistą: vaisiai, bulvės, kruopos, miltai, pienas (ir jo produktai), limonadas, ryžiai, medus ir BET KAS, kas yra saldu…
Svarbiausia organizmui yra balansas. Deja, jei turite nors 1 kg, kurio norite atsikratyti – vartojate per daug angliavandenių… Sumažėjus cukraus lygiui, organizmas pradeda „deginti“ sukauptus riebalus kaip kurą, gamindamas „ketono“ kūnus. Jei cukraus lygis aukštesnis, organizmas, neša jį į „atsargas“, taip suformuodamas „gelbėjimosi ratą“ aplink Jūsų juosmenį… Jei cukraus lygis per aukštas ilgesnį laiką, Jūsų laukia visa virtinė problemų… Diabetas (organizmas nebesugeba „apdoroti“ cukraus. 422 mln. žmonių pasaulyje serga diabetu), padidėjęs cholesterolis, silpnumas, raumenų spazmai, nusilpęs regėjimas, nerimas, nuovargis ir t.t. Jau nekalbant apie tai, kad sukuriama „saldi“ terpė bakterijoms ir grybams daugintis, įskaitant Kandida, kurią paskui labai sunku išguiti…

Kaip sureguliuoti cukraus lygį kraujyje?

Svorio metimas vyksta tada, kai Jūs nevalgote, tačiau jei nevalgysite per ilgai, Jūsų organizmo metabolizmo greitis sulėtės, todėl, vėl pavalgius daug angliavandenių, organizmas greitai atstatys prarastus riebalus… Be to, pernelyg ribojant maistą ir gyvenimas nebus Jums mielas ir dietos tiesiog neveiks… Pagrindinės taisyklės norint lengvai numesti svorio: 1. Sportuokite! Taip, atsibodusi frazė… Tačiau tai greičiausias būdas, po maisto, sumažinti cukraus lygį kraujyje, bet nesulėtinti apykaitos.

Jums nebūtinai reikia iškart, kuo skubiausiai, užsirašyti į moderniausią sporto klubą ar pradėti ruoštis maratonui… Galite tiesiog padaryti, kad ir 50 pritūpimų, namuose ar darbe… Atsilenkimų ar šuoliukų – tam nereikia nei įrangos nei pinigų, reikia tik nugalėti tinginį. Nuspręskite nesinaudoti liftu ir visuomet visur lipkite laiptais, jei kas klaus, kodėl taip darote, galite pajuokauti, kad turite uždarų erdvių baimę. Niekada neieškokite laisvos vietos automobiliui pastatyti prie prekybos centro durų, atvirkščiai, važiuokite į tolimiausią kampą – ir vietos visuomet rasite ir pasportuosite grįždami su pirkiniais.

2. Greitai įsisavinamų angliavandenių vistiek reiks privengti (arba iškart reikia sportuoti/judėti). Kas yra greitai įsisavinami angliavandeniai? Tai aukšto GI (glikeminio indekso) produktai. GI tai greitis, per kurį maistas skrandyje virsta gliukoze Jūsų kraujyje.

Aukščiausią GI turi skysti, saldūs produktai: bet koks limonadas, sultys, ryžių pienas, net morkų sultys ir arbata su medumi. Ir nesvarbu ar tai cukrozė, gliukozė, laktozė, fruktozė, dekstrozė ar bet kokia -OZĖ, dirbtinis ar natūralus, jei saldus ir skystas – turėsite iškart eiti sportuoti arba pasipildys Jūsų riebalų atsargos, kadangi cukrus milžinišku greičiu pateks į organizmą ir Jūs tikrai nespėsite jo „išnaudoti“, tikrai ne sekant naujienas facebook’e…

Kas dar yra aukšto GI? Miltai (kvietiniai). Tiek to tie makaronai, tai ne didžiausias blogis, blogiau yra, kai miltai kartu su cukrumi: bandelės, sausainiai, vafliukai, uogienė (kad ir naminė, močiutės) ant batono…

Ką rinktis, ką tuomet valgyti? Aišku niekas nenori taip gyventi, jeigu visą dieną reiks pusbadžiu slampinėti… Rinkitės mažesnio GI, lėčiau įsisavinamus angliavandenius (žuvis, mėsa, daržovės neribotai): pilno grūdo produktus (šiais laikais yra ir batonas ir duona iš pilno grūdo), grikiai, avižos, bulvės, pupelės… Jokių sulčių, jei norite vaisių, tai valgykite vaisių, kartu su skaidulomis, o ne gerkite jų sultis. Jei nežinote, visuomet galite „pagooglinti“, koks yra vieno ar kito maisto GI.

Kokie medicininiai grybai sumažina cukraus lygį ir cholesterolį?

Auricula Auricularia papildai gali greitai sumažinti cholesterolį be šalutinio poveikio, kadangi veikliosios medžiagos yra tiesiogiai išgautos iš šio medicininio grybo, todėl organizmas puikiai jį toleruoja.