Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga. Tai auglys, kuris susiformuoja sparčiai besidauginant pieno liaukų skiltis ar latakėlius išklojančioms ląstelėms. Po to plinta ir į kitus organus. Kasmet pasaulyje nustatoma apie 2 mln. naujų krūties vėžio atvejųwcrf.org. Krūties vėžio išgyvenamumo statistika yra viena geriausių, tačiau lieka vėžio atsinaujinimo tikimybėMedInfo, kuri gerokai išauga po gydymo praėjus daugiau nei 5 metamsHealthLab. Todėl rekomenduotina pasirūpinti organizmo atstatymu.

Krūties vėžio klasifikacija

Beveik 80% krūties navikų yra duktalinė karcinoma. 10-15% atvejų nustatoma lobulinė karcinoma. Dar būna uždegiminis krūties navikas, jam būdingas kitoks biologinis elgesys, ryškus odos ir krūties paraudimas, patinimas ir skausmas bei gana ankstyvos metastazės į limfinius mazgus.
kruties vezys

Krūties vėžio simptomai

Pagrindinis krūties vėžio simptomas tai krūtyje apčiuopiamas kietas, neskausmingas darinys. Taip pat krūties formos pokytis, įtrauktas, įdubęs ar pasikeitęs spenelis. Padidėję pažasties limfmazgiai, išskyros iš spenelio, ypač jeigu jos yra kraujingos ir išsispaudžia tik iš vienos krūties. Krūties skausmas nėra vėžiui būdingas simptomas. Metastazavusio (išplitusio) vėžio gydymas priklauso nuo metastazių vietos. Metastazės plaučiuose ir pleuroje pasireiškia kosuliu, dusuliu, progresuojančiu kvėpavimo funkcijos nepakankamumu. Metastazės kepenyse iš pradžių nesukelia simptomų, vėliau atsiranda skausmas bei progresuoja kepenų funkcijos nepakankamumas. Esant metastazėms skelete, atsiranda pažeistų kaulų skausmas. Esant metastazėms galvos smegenyse atsiranda galvos skausmai, pykinimas, vėmimas, neurologiniai simptomai.

Krūties vėžio stadijos

Krūties vėžio stadija nustatoma pagal TNM klasifikaciją:

Stadija 0TisN0M0
Stadija 1T1N0M0
Stadija 2AT0N1M0
T1N1M0
T2N0M0
Stadija 2BT2N1M0
T3N0M0
Stadija 3AT0N2M0
T1N2M0
T2N2M0
T3N1, N2M0
Stadija 3BT4N0M0
T4N1-2M0
Stadija 3CBet kuris TN3M0
Stadija 4Bet kuris TBet kuris NM1
Plačiau apie tai, kaip nustatoma stadija skaitykite krūties vėžio stadijos.

Krūties vėžio gydymas

Krūties vėžio gydymui taikomas ne vienas gydymo būdas, o jų kombinacija. Pagrindas yra operacija (išpjauti). Taip pat chemoterapija, radioterapija, hormoninis gydymas, taikinių terapija. Gydymas priklauso nuo vėžio išplitimo, stadijos bei prognozės. Pacientės skirstomos į rizikos grupes ligos eigos agresyvumui įvertinti ir gydymo taktikai parinkti. Išsamiau apie rizikos nustatymą ir konkretų gydymą krūties vėžio gydymas
kruties vezio gydymas

Krūties vėžio gydymas

kruties vezio gydymas
Krūties vėžio gydymui taikomas ne vienas gydymo būdas, o jų kombinacija. Pagrindas yra operacija (išpjauti). Taip pat chemoterapija, radioterapija, hormoninis gydymas, taikinių terapija. Gydymas priklauso nuo vėžio išplitimo, stadijos bei prognozės. Pacientės skirstomos į rizikos grupes ligos eigos agresyvumui įvertinti ir gydymo taktikai parinkti. Išsamiau apie rizikos nustatymą ir konkretų gydymą krūties vėžio gydymas

Krūties vėžio išgyvenamumas

krutu vezys isgyvenamumas
Stadija 5-ių metų išgyvenamumas
0 100%
kruties vezys 1 stadija 98%
kruties vezys 2 stadija 93%
kruties vezys 3 stadija 72%
kruties vezys 4 stadija 20%
Duomenys pateikti iš „National Cancer Institute“ SEER duomenų bazės. Tai bendra statistika, kiek procentų pacienčių išgyvena 5 metus po to, kai buvo nustatytas vėžys.

Krūties vėžio priežastys

Pirmiausia, pamirškite apie loteriją, t.y. atsitiktinumą. Tik apie 3% krūties vėžio gali būti paveldimacdc.gov. Vėžys – labai sena liga (tik prieš šimtmetį būdavo retesnė nei 3% populiacijos, dabar beveik kas antram!cancer.org). Priežastys yra identifikuotos ir skelbiamos oficialiai. Šiuolaikinė prevencijos sistema nuo krūties vėžio – reguliarus tikrinimasis.  Tai didelis postūmis medicinoje, norint išvengti pažengusių, sunkiau gydomų vėžio stadijų. Tačiau, kaip bebūtų gaila, ji nesumažina naujų susirgimo atvejų. Tai tas pats, kas, norint nepradurti automobilio padangos, kuo dažniau vyktumėte tikrintis ar nepradūrėte padangos… Nors ko Jums iš tikrųjų reikia, tai nevažiuoti ant vinių! Prevencijos sistema stringa ir strigs, kol žmonės patys susipras, kad tik jie patys yra atsakingi, kad būtų sveiki, o ne jų daktaras, valdžia ar kompanijos, kurios gamina ir parduoda vaistus. O dabar aptarsime krūties vėžio priežastis (dažniausiai būna jų kombinacijos):

    • Nutukimas. Begalės tyrimų patvirtinacancer.uk, kad turint viršsvorį ar esant nutukus žymiai didėja vėžio rizika. Pasaulio Sveikatos Organizacija (World Health Organisation (WHO)) teigia, kad viršsvoris ir nutukimas yra svarbiausia, po rūkymo žinoma, išvengiama vėžio priežastis.
    • Greitieji angliavandeniai. Arba kitaip sakant gliukozė (cukrus). Vėžinė ląstelė maitinasi gliukoze. Medicinos atstovai jau seniai šaukia, kad per didelis cukraus vartojimas sukelia vėžį. Apie tai skelbia ir šis American Association for Cancer Research tyrimas: „Laikantis mažai angliavandenių, daugiau baltymų dietos mažėja rizika susirgti vėžiu ir sulėtina arba stabdo jau esančių auglių augimąaacr.org.
    • Raudona (galvijų) mėsa. Tyrimai rodo, kad moterims, valgančioms galvijų mėsą, rizika susirgti krūties vėžiu iki menopauzės yra didesnė 22%harvard.edu. Geriau rinkitės paukštieną ir žuvį.
    • Rūkymas vienas stipriausių kancerogenų.
    • Alkoholis yra įtrauktas į pirmos grupės kancerogenų sąrašącancer.org. Jei rūkote ir vartojate alkoholį, remiantis statistika, greičiausiai “nuo senumo” nemirsite. Kad rūkymas sukelia vėžį – pripažinta jau senai. Tačiau alkoholis jau irgi yra įtrauktas į “1-os Grupės” kancerogenų sąrašą, kurį sudarė Tarptautinė vėžinių tyrimų agentūra (International Agency for Research on Cancer).
    • Radiacija. Kokia radiacija sukelia krūties vėžį? Bet koks švitinimas: Kompiuterinė tomografija – (naudojama tyrimuose), Radioterapija (spindulinis gydymas) Jonizuojanti spinduliuotė paveikia ląstelių genetinę medžiagą (DNR) ir MamografijaPubMed.gov.
    • Estrogenaisciencedirect.com.

Kas yra estrogenai?

Tai moteriškieji lytiniai hormonai. Estrogenai įtakoja nėštumą, pastojimą, lytinį potraukį, pieno liaukų formavimąsi, padeda reguliuoti menstruacinius ciklus, reikalingas normaliam krūties vystymuisi ir t.t. Kitaip tariant, tai moteriškasis hormonas. Tačiau krūties vėžio rizika auga, didėjant estrogenų kiekiui organizme. Todėl būtina suprasti, kaip gyvenimo būdas ir aplinkos veiksniai turi įtakos estrogenams Jūsų organizme. Aukščiau paminėtos priežastys didina estrogenų kiekį organizme. Taip pat estrogenų kiekį organizme didina:

1. KontraceptikaiMedInfo.
2. Postmenopauzinis gydymas hormonaiscancer.org.
3. Chemikalai iš aplikos (ir maisto)PubMed.gov, kitaip vadinami ksenoestrogenai. Yra nustatyta nemažai ksenoestrogenų: keletas pesticidų (įskaitant kai kurios DDT formos), maisto priedai (Butilintas hidroksitoluenas E321, Butilintas hidroksianizolas E320), pramoninių valiklių šalutiniai produktai nonilfenolis ir oktilfenolis, junginiai, naudojami plastike, įskaitant bisfenolį A ir ftalatus, tirpiklis formaldehidas. Taip pat išskirti reiktų ir Eritroziną (E127), tai raudonas maisto dažiklis, JAV dalinai uždraustas dar 1990 m., kadangi, pasak tyrimų pelėms per bandymus sukelia vėžį (The Washington Post, February 7, 1990wiki.org).

Krūties vėžys – kaip atsistatyti?
Kaip suaktyvinti imunitetą? Kokios medicininių grybų medžiagos naudojamos esant krūties vėžiui ir kaip pasirūpinti, kad krūties vėžys negrįžtų.

Ką daryti norint išgyti

Krūties vėžio išgyvenamumo prognozės, remiantis statistika, nėra labai liūdnos, ypač ankstyvose vėžio stadijose. Dėl to labai svarbūs prevenciniai tyrimai ir nuolatinė saviapžiūra. Tačiau jei su prevencija pavėlavote – nenusiminkite ir nepasiduokite. Sėkmingo gydymo tikimybė priklauso didžia dalimi ir nuo jūsųMedInfo.

Vėžinės ląstelės moka siųsti signalą „nepulk manęs“, tad jūsų gynyba (imuniteto ląstelės) jų dažnai nematoIndependent. Jums reikia natūraliais imuno-moduliatoriais, tokiais kaip Lentinan, pakeisti imuniteto elgesį ir nukreipti jį maksimaliai pulti vėžines ląsteles. Kovojant su vėžiu jūs turite pritaikyti mitybą (pati puotauti, o vėžį marinti) bei suaktyvinti imunitetą.

Šios aktyvios medžiagos atstato ir suaktyvina imunitetą, kad organizmui būtų lengviau aptikti ir naikinti pakitusias ląsteles. Plačiai naudojamos visuose gydymo stadijose, įskaitant ir stiprią prevenciją.