Kepenų vėžys – išgyvenamumas

Kepenų vėžys – išgyvenamumas

Kepenų vėžys sunki liga, bendras išgyvenamumas 20% [1]. Išgyvenamumas skaičiuojamas pagal lentelę. Panagrinėkime kaip padidinti šį skaičių.

Išgyvenamumas pagal amžių

metastazės kepenyse išgyvenamumas

Išgyvenamumas pagal paplitimą

Skaičiai pagrįsti sergančiųjų kepenų vėžiu tarp 2011m. ir 2017m.
Atminkite, kad išgyvenamumas ir rodikliai yra apytikriai ir paremti ankstesniais sirgusių žmonių rezultatais, jie nepasako kas bus konkrečiu jūsų atveju. Šie statistiniai duomenys gali būti painūs. Jus gydantis onkologas yra išsamiau susipažinęs su Jūsų situacija.

 

Išplitimo stadija5 metų išgyvenamumas
Vietinis35%
Netolimas12%
Tolimas3%
Bendras20%

Metastazės

Išgyvenamumas priklauso nuo daugelio veiksnių. Viena iš tokio mažo išgyvenamumo priežasčių yra ta, kad daugelis žmonių, sergančių kepenų vėžiu, taip pat turi gretutinių sveikatos sutrikimų, tokių kaip kepenų cirozė. Ar išgydomas kepenų vėžys, gali skirtis priklausomai nuo to, kokios ir kur yra kepenų vėžio metastazės.

Jei kepenų vėžys neturi metastazių, 5 metų išgyvenamumas yra 28%. Jei metastazės kepenyse ir į netoliese esančius organus, 5 metų išgyvenamumas yra 7%. Kai kepenų vėžys yra išplitęs į toliau esančius organus ar audinius, išgyvenamumas yra tik 2 metai.

Išgyvenamumas dar labai priklauso nuo taikomų gydymo būdų. Kepenų vėžio, kurį galima pašalinti chirurginiu būdu (išpjauti), prognozė per 5 metus padidėja daugiau nei 50%. Kai liga randama ankstyviausiose stadijose ir persodinamos kepenys, 5 metų išgyvenamumas gali siekti 70%.

Ką galiu padaryti kovoje su kepenų vėžiu

Alkoholis yra toksiškas kepenų ląstelėms, todėl jo vartojimas gali pagreitinti kepenų pažeidimą, taip sukeldamas mirtinas pasekmes. Alkoholio reikės atsisakyti [2].

Metimas rūkyti tiesiogiai įtakoja (ilgina) išgyvenimo laiką [3]

Išgyvenamumas taip pat gali priklausyti nuo saldumo. Fruktozė (vaisiai, sultys, saldėsiai)  yra kepenims toksiški [4][5]. Vitaminus ir mineralus reikės gauti iš daržovių, žuvies ir kiaušinių.

Grybai tūkstančius metų naudojami kaip vaistai dėl neprilygstamos farmakologinės įvairovės ir veikimo principų. Lentinan iš Lentinus Edodes medicininio grybo yra nuodugniausiai ištirta ir dokumentuota prieš-vėžinė medžiaga labiausiai žinoma dėl imunitetą skatinančių savybių (citokinų, makrofagų ir kt. išskyrimo) [6].

Šis tyrimas[7] nustatė, kad lentinan slopina kepenų vėžį, net „ …turi reikšmingą sinergetinį priešvėžinį poveikį…“ naudojant kartu su chemoterapija. Be to, kepenų vėžiu sergantiems pacientams ilgai vartojantiems lentinan gyvenimo trukmė reikšmingai ilgėja [8].

Naudojami tik vandens pagrindo polisacharidų ekstraktai. Dar būna etanolio (alkoholio) pagrindo ekstraktai, šis ekstrakto būdas yra pigesnis ir greitesnis, todėl neišgaunamos mums reikalingos medžiagos.

Kiekis priklauso nuo stadijos. Kuo daugiau šie medicininių grybų ekstraktai naudojami, tuo geresni rezultatai. Trumpiausias rekomenduojamas vartojimas – 3 mėn. Vėžys vystosi ilgai, todėl ir sveikimas užtrunka. Geriausius Lentinan papildus rasite ČIA.

Kaip ir ir kodėl veikia Lentinan?

Lentinan jungiasi prie limfocitų paviršių, kurie aktyvuoja makrofagus, T-helperius bei NK ląsteles. Padidina antikūnių gamybą, įskaitant interleukinų (IL-2) ir interferono (IFN-g). Tuomet prasideda pakitusių ląstelių “puolimas”…

Šaltiniai

1. https://www.cancer.org/cancer/liver-cancer/detection-diagnosis-staging/survival-rates.html

2. https://www.mskcc.org/news/should-person-liver-cancer-stop-drinking-alcohol

3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3919701/

4. https://www.elsevier.es/en-revista-annals-hepatology-16-articulo-the-fructose-enhances-hcc-progression-S1665268120300880

5. https://health.ucsd.edu/news/releases/Pages/2020-08-24-excessive-fructose-consumption-may-cause-leaky-gut.aspx

6. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20664931/

7. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27130669/

8. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19579616/

Daugiau