Glicinas – labiausiai paplitusi ir struktūriškai paprasta aminorūgštis (baltymas) – atlieka svarbų vaidmenį įvairiose žmogaus organizmo funkcijose. Nors ji nėra laikoma nepakeičiamąja, nes gali būti sintetinama pačiame organizme, jos terapinis potencialas iš esmės liko neįvertintas. Palaikyti pakankamą glicino kiekį organizme gali būti sudėtinga dėl aplinkos veiksnių ir streso. Taip pat kokybiškų baltymų kartais sunku „gauti“ dėl maisto pakaitalų bei pusfabrikačių vartojimo. O vegetarizmas bei veganizmas dar labiau apsunkina šią problemą.
Nustatyta, kad glicinas siunčia į smegenis „sulėtėjimo“ signalą, todėl gali padėti sumažinti nerimą ir kitus nuotaikos sutrikimus[1,2]. Šį atradimą padarė Wertheimo UF Scrippso biomedicininių inovacijų ir technologijų instituto mokslininkai[1]. Tačiau svarbu pažymėti, kad nors glicinas gali slopinti neurotransmiterio noradrenalino išsiskyrimą ir taip laikinai palengvinti ūmius panikos priepuolius[3], jis nėra ilgalaikis nerimo problemos sprendimas. Todėl, nors glicinas teikia vilčių nerimo gydymo srityje, jis nelaikomas perspektyviu ilgalaikiu sprendimu ar tinkamu kandidatu ilgalaikiam nerimo malšinimui.
Glicinas veikia blokuodamas neurotransmiterio noradrenalino išsiskyrimą. Atsiradus pirmiesiems panikos priepuolio požymiams, po liežuviu pakiškite du gramus glicino miltelių ir leiskite jiems lėtai ištirpti. Jei reikia, šį procesą galima pakartoti po kelių minučių. Daugeliu atvejų problema išsisprendžia per 10 minučių. Glicinas yra šiek tiek saldaus skonio. Daugelyje tyrimų naudojama iki 6g per dieną[7]. Didesnė dozė gali sukelti pykinimą ir skrandžio skausmą.
Glicinas, nors ir atlieka esmines funkcijas organizme, nerimo atveju veikia neilgai ir tik trumpam palengvina situaciją, todėl labiau tinka kaip greitas sprendimas nerimo priepuoliams ar panikos atakai, o ne kaip ilgalaikis ir pastovus nerimo valdymo metodas.
Jei norite pasiekti rezultatų, veikliųjų medžiagų kokybė yra ypač svarbu. Kur geriausia pirkti rasite puslapio apačioje.
Ieškant veiksmingo ir ilgalaikio nerimo valdymo sprendimo, mums padės Vitexinas ir H. erinaceus – du natūralūs sąjungininkai, suteikiantys daug vilčių. Flavonoidas Vitexinas pasižymi nepaprastu gebėjimu mažinti nerimą. Jis veikia GABA receptorius smegenyse, mažina stresą ir skatina atsipalaidavimą. Kitaip nei glicino, vitexino poveikis nėra trumpalaikis; jis suteikia ilgalaikį palengvėjimą be šalutinių poveikių todėl yra vertingas kovoje su nerimu.
Vitexiną papildantis H. erinaceus medicininis grybas mūsų nerimo valdymo strategiją sustiprina dar labiau. Šis nepaprastas grybas skatina neurogenezę – naujų smegenų ląstelių augimą. Jis gerina pažinimo funkcijas ir formuoja atsparią psichiką, kuri yra geriau pasirengusi susidoroti su iššūkiais. Vitexino ir H. erinaceus derinys padeda spręsti tiek psichologinius, tiek neurologinius nerimo aspektus, todėl siūlo visapusišką ir ilgalaikį sprendimą. H. Erinaceus naudojami tik stiprūs vandens pagrindo ekstraktai. Norint pasiekti reikšmingų rezultatų ekstraktus rekomenduojama vartoti ilgesnį laiką. Paskaityti plačiau apie šias geriausias veikliąsias medžiagas nuo nerimo galite čia.
Šaltiniai
1. scitechdaily.com/glycine-unmasked-a-game-changing-discovery-in-depression-and-anxiety-treatment/
2. news.ufl.edu/2023/03/glycine-depression/
3. healthydirections.com/articles/general-health/glycine-the-little-amino-acid-that-could
4. jneuroinflammation.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12974-020-01989-w
5. phys.org/news/2023-03-newly-trigger-major-depression-possibilities.html
—
2024 Copyright © Medix.lt
Informacija šioje svetainėje yra pateikiama tik informaciniais tikslais. Ji nėra skirta gydyti ar diagnozuoti ligas ar simptomus ir nėra skirta pakeisti gydytojų ar kitų licenzijuotų sveikatos specialistų patarimų. Mes nei tiesiogiai nei netiesiogiai nepateikiame gydymo patarimų. Jei jūs nusprendžiate gydytis, mes neprisiimame jokios atsakomybės.
Atnaujinta