Kodėl ieškome geriausių vaistų nuo nerimo

Kartais atrodo, kad pasaulis sukasi greičiau negu mes spėjame gyventi, tad geriausių vaistų nuo nerimo paieškos tampa svarbia užduotimi. Šiais laikais nerimas nebėra tik trumpalaikė emocija, bet, nepabijokime pripažinti, visuotinai išplitusi būsena, kuri iš esmės ardo gyvenimo kokybę. Geriausi vaistai nuo nerimo – ne tik simptomų glaistymas, bet ir smegenų maitinimas bei proto nuraminimas… Siekdami palengvėjimo, ieškome vaistų, kurie nepridėtų nepageidaujamo bagažo. Geriausi vaistai nuo nerimo neturi kelti šalutinio poveikio ir surakinti mūsų priklausomybės grandinėmis.

Unikalių medžiagų sinergija

Nerimo labirintuose dažnai vieno sprendimo nepakanka. Išsiaiškinsime apie dvi nepaprastas medžiagas, kurių kiekviena, atrodytų, veikia atskirai, tačiau, vartojant kartu, paslaptingai tarpusavyje susijusios papildo viena kitą ir turi galią pertvarkyti mūsų smegenų veiklą. Vitexinas ir H. Erinaceus yra ypatingi sprendimai, kurie skiriasi nuo įprastų vaistų nuo nerimo.

Turbūt jau svarstote, kodėl šių efektyvių veikliųjų medžiagų jums dar nepasiūlė jūsų daktaras? Šį nesusipratimą panagrinėsime straipsnio pabaigoje. Taip pat sužinosite kokie stiprūs šių medžiagų ekstraktai reikalingi, kiek vartoti ir kur geriausia pirkti.

Geriausi vaistai nuo nerimo yra vitexinas

Geriausi vaistai nuo nerimo: Vitexinas

Vitexinas – galbūt ne taip gerai kaip derėtų žinomas pavadinimas, tačiau jo istorija intriguojanti. Dar gerokai prieš farmacijos milžinams pradedant platinti receptinius vaistus, daug kur būtent jis buvo naudojamas kaip vaistas nuo nerimo[3,4]. Tai buvo paprastesni laikai, kai į šalutinį poveikį ar priklausomybės sukėlimą nebuvo kreipiamas didelis dėmesys. Buvo svarbu tik kuo staigesnis veiksmingumas, todėl receptiniai vaistai “išstūmė” natūralius. Klestėjimo laikais vitexinas buvo vertinamas dėl savo gebėjimo nuraminti nerimaujantį protą be pavojingų šalutinių poveikių.

Ar žinote, kad dabar vis dar populiariausi receptiniai vaistai nuo nerimo buvo patentuoti dar 6 dešimtmetyje[5,6]…? Tai nieko naujo “neišrasta” per 60 metų? Geriausi išradimai priklauso gamtai (ji net “išrado” žmogų 😲), dabar galime tiksliai nustatyti veikliąsias augalų medžiagas ir išgauti specifinius ekstraktus. O šių medžiagų neužpatentuosi, nes patentas priklauso evoliucijai.

Kaip ten bebūtų, Vitexinas nėra istorijos reliktas, o nesenstanti brangenybė, galinti daug ką pasiūlyti. Naujausi moksliniai tyrimai atskleidė jo nepaprastą potencialą gerinant mokymąsi, miegą ir atmintį[7,8,21,22,28]. Ši medžiaga ne tik malšina nerimą[10,11], bet ir pagerina pažinimo funkcijas[28]. Ji skatina neuroplastiškumą[26], kuris yra labai svarbus nervinių jungčių formavimuisi ir stiprėjimui[7,22]. Be to, nustatyta, kad jis yra ir mūsų neuronų sargas[2,27,29]: prailgina jų gyvavimo trukmę ir atsparumą, ypač esant neurologiniams sutrikimams[9].

Vitexino gerosios savybės tuo neapsiriboja. Jis taip pat yra intensyvus kovotojas su oksidaciniu stresu[1,2,30] – procesu, kurio metu susidaro kenksmingi junginiai ir sukelia uždegimą organizme, dažnai pasitaikantį nerimo kamuojamiems žmonėms[12, 13,14] (faktas į kurį mažai kreipiama dėmesio).

Smegenys, subtilus ir sudėtingas organas, sudarydamos 100 trilijonų neuronų jungčių[15] labai jautriai reaguoja į oksidacinio streso keliamą žalą. Vitexinas yra puikus gynėjas, saugantis smegenis nuo šio grėsmingo poveikio[16,17,18,19,20,23,24,25,28].

Tyrimai atskleidė įspūdingą vitexino veiksmingumą kovojant su depresija ir nerimu[3,33,40,41,42,43,44], nenusileidžiantį farmaciniams preparatams[9,10,11]. Ši nuostabi medžiaga veikia tuos pačius benzodiazepino receptorius smegenyse[31,32,33], kurie yra atsakingi už ramybės jausmą ir taip stabdo į nerimą įsisukusį protą. Vitexinas išsiskiria unikaliu gebėjimu suteikti šią ramybę be sunkaus šalutinio poveikio[34,35,36,37], kuris dažnai lydi receptinius vaistus nuo nerimo. Netgi priešingai, gali padėti (su)kovoti su kitomis priklausomybėmis[38,39].

Geriausi vaistai nuo nerimo yra h. erinaceus

Geriausi vaistai nuo nerimo: H. Erinaceus

Apžvelkime antrąją neeilinę medžiagą – H. Erinaceus, kuri yra tikrai nepaprasta priemonė nerimo valdymo srityje ir pelnytai patenka po geriausių vaistų nuo nerimo skraiste. Šis nuostabus medicininis grybas pasižymi unikalia savybe – jis geba paskatinti naujų neuronų augimą[45]. O tai tiesiog visos smegenų infrastruktūros atsinaujinimas![47]

Tačiau H. erinaceus tuo neapsiriboja; jis skatina mielino regeneraciją (apsauginį apvalkalą supantį nervų skaidulas)[46]. Šis mielino atkūrimo ir nervų atstatymo procesas iš esmės priverčia smegenis augti ne tik neuronų, bet ir bendrų struktūrinių bei funkcinių gebėjimų prasme[48,49,50,51,52,53]. Tai genialus natūralių medžiagų galios liudijimas siekiant pagerinti mūsų protinę ir emocinę gerovę.

Šis neįtikėtinas grybų ekstraktas stebina savo poveikiu įvairiems mūsų psichinės gerovės aspektams[54,59]. Viena iš svarbiausių sričių, kurioje jis puikiai veikia, yra miegas[56,57]. Nors tiesiogiai ir nemigdo, tačiau jūsų miegas tampa ramesnis, gilesnis ir kokybiškesnis, o tai labai svarbus veiksnys kovojantiems su nerimu, nes ramios naktys gali gerokai palengvinti nerimo simptomus.

Be to, šis grybų ekstraktas sulaukė dėmesio dėl teigiamo poveikio atminčiai, koncentracijai ir kūrybiškumui[58,66,67,68,69]. Jis smegenyse formuoja aplinką, kurioje klesti protinis aštrumas, todėl galite labiau sutelkti dėmesį ir kūrybiškiau mąstyti.

Svarbu suprasti, kad H .erinaceus yra ne trumpalaikė priemonė. Tai nėra vaistas „numalšinti panikos ataką per 2 minutes“ , o ilgalaikis palydovas. Smegenų regeneracija yra laipsniškas procesas, o visą jo potencialą galima išnaudoti tik nuosekliai ir ilgai vartojant. Dėl šios savybės jis ypač tinka asmenims, susiduriantiems su neurologiniais ar psichiniais sutrikimais[54,55,56,57,59,60,61,62,63,64,65], kai ilgalaikė parama dažnai yra labai svarbi gydymo kelio sudedamoji dalis.

Kuo skiriasi šie geriausi vaistai nuo receptinių?

Kaip įsitikinome, šių medžiagų poveikis yra neginčijamas. Tad kodėl receptiniai vaistai nuo nerimo tapo pagrindiniu pasirinkimu? Pirma, farmaciniai vaistai veikia greitai, dažnai per kelias minutes. Jie veikia labai tiksliai, prisijungdami prie specifinių receptorių, pavyzdžiui, GABA, atsakingų už ramybės jausmo sukėlimą. Tačiau toks tikslumas ir greitis yra susiję su šalutiniu poveikiu, o kartais ir su priklausomybe.

O natūralios medžiagos, kaip vitexinas ir H .erinaceus, nėra tokios siauros. Jų poveikiui pasiekti dažnai reikia nuoseklaus vartojimo tam tikrą laiką. Jie daro platesnį poveikį, teigiamai veikdami įvairius neurotransmiterius, įskaitant acetilcholiną, GABA, serotoniną ir dopaminą. Be to, jie padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje, mažina skausmą ir kovoja su oksidaciniu stresu, taip užtikrindami visą pluoštą kitų naudingų poveikių. Nors jų poveikis gali būti ne toks “lazerinis” kaip farmacinių vaistų nuo nerimo, bendras jų veiksmingumas dažnai būna ne mažesnis. Todėl jie yra geriausias pasirinkimas asmenims, kovojantiems su nerimu, depresija ar išskirtiniu streso lygiu, paplitusiu šiuolaikiniame pasaulyje.

Mūsų organizmas evoliucionavo taip, kad sugebėtų susidoroti su stresu, tačiau ekranų, emocijų, informacijos, perdirbto maisto, teršalų bei naujų cheminių medžiagų kiekis ir srautas daug kartų viršija viską, su kuo susidurdavo mūsų protėviai.

Pasaulyje, kuriame kasdien patiriamas stresas gerokai viršija istorines normas, vitexinas ir H. erinaceus tampa nepakeičiamais sąjungininkais. Vartojami kartu, jie visapusiškai rūpinasi mūsų psichine gerove ir yra ilgalaikis sprendimas, mat pasižymi netik veiksmingumu, bet ir saugumu, todėl neabejotinai yra geriausi vaistai nuo nerimo.

Jei norite pasiekti rezultatų, šių veikliųjų medžiagų kokybė yra ypač svarbu. Kur geriausia pirkti rasite puslapio apačioje.

Ką be vaistų dar galiu padaryti papildomai?

Kovoje su nerimu kiekvienas mūsų gyvenimo būdo aspektas gali būti stiprus ginklas. Karščio terapija ir šalčio terapija, padeda įveikti nerimą ir (įvaldžius) gali tapti galingi psichinio atsparumo ramsčiai. Greta šių terapinių priemonių, intensyvus fizinis krūvis efektyviai mažina nerimą, nes skatina endorfinų ir neurotrofinių faktorių išsiskyrimą, kurie inicijuoja neurocheminę kaskadą, gerinančią jūsų būseną, nuotaiką ir nerimą.

Kaip ir kiek vartoti šiuos vaistus nuo nerimo?

  • Kuo ilgiau ekstraktai vartojami, tuo geresni rezultatai. 
  • Poveikis tiesiogiai priklauso nuo kiekio – kuo didesnės dozės, tuo didesnis efektyvumas. 
  • Rekomenduojama ne mažiau 900mg (7:1 arba stipresnio) flavonoidų ekstrakto per dieną. 
  • H. Erinaceus naudojami ne mažiau 30% polisacharidų ekstraktai. 
  • Rekomenduojamas vartojimas ne trumiau 3 mėn. 
  • Vartoti negalima vaikams, nėščiosioms ir maitinančioms. 
Geriausius vaistus nuo nerimo rasite čia.

€5 nuolaidos kodas:

geriausi_vaistai

1. A review on the pharmacological effects of vitexin and isovitexin
[sciencedirect]

2.Absorption, metabolism, and bioactivity of vitexin: recent advances in understanding the efficacy of an important nutraceutical
[semanticscholar]

3. Nutritional and herbal supplements for anxiety and anxiety-related disorders: systematic review
[PubMed]

4. Role Identification of Passiflora Incarnata Linnaeus: A Mini Review
[PubMed]

5. A medicine of the benzodiazepine family that acts as an anxiolytic.
[Wikipedia]

6. A potent tranquilizer of moderate duration within the triazolobenzodiazepine group of chemicals called benzodiazepines
[Wikipedia]

7. Improvement in neurogenesis and memory function by administration of Passiflora incarnata L. extract applied to sleep disorder in rodent models
[ScienceDirect]

8. Improvement of spatial learning and memory, cortical gyrification patterns and brain oxidative stress markers in diabetic rats treated with Ficus deltoidea leaf extract and vitexin
[ScienceDirect]

9. Passiflora incarnata in Neuropsychiatric Disorders—A Systematic Review
[PubMed]

10. Passionflower in the treatment of generalized anxiety: a pilot double-blind randomized controlled trial
[PubMed]

11. Assessment of Passiflora incarnata L for conscious sedation of patients during the extraction of mandibular third molars: a randomized, split-mouth, double-blind, crossover study
[PubMed]

12. Anxiety in relation to inflammation and coagulation markers, among healthy adults: the ATTICA study
[PubMed]

13. Anxiety and inflammation: Is there a link?
[MedicalNewsToday]

14. How stress influences disease: Study reveals inflammation as the culprit
[ScienceDaily]

15. A New Field of Neuroscience Aims to Map Connections in the Brain
[Harvard]

16. Vitexin protects against ischemia/reperfusion-induced brain endothelial permeability
[ScienceDirect]

17. Grewia tiliaefolia and its active compound vitexin regulate the expression of glutamate transporters and protect Neuro-2a cells from glutamate toxicity
[ScienceDirect]

18. Vitexin inhibits Aβ25-35 induced toxicity in Neuro-2a cells by augmenting Nrf-2/HO-1 dependent antioxidant pathway and regulating lipid homeostasis by the activation of LXR-α
[ScienceDirect]

19. Vitexin reduces hypoxia–ischemia neonatal brain injury by the inhibition of HIF-1alpha in a rat pup model
[ScienceDirect]

20. Vitexin protects brain against ischemia/reperfusion injury via modulating mitogen-activated protein kinase and apoptosis signaling in mice
[ScienceDirect]

21. Effects of vitexin on scopolamine-induced memory impairment in rats
[PubMed]

22. Improvement in neurogenesis and memory function by administration of Passiflora incarnata L. extract applied to sleep disorder in rodent models
[ScienceDirect]

23. Vitexin alleviates lipopolysaccharide‑induced islet cell injury by inhibiting HMGB1 release
[SpandidosPublications]

24. Neuroprotective effects of vitexin against isoflurane-induced neurotoxicity by targeting the TRPV1 and NR2B signaling pathways
[SpandidosPublications]

25. Vitexin reverses the autophagy dysfunction to attenuate MCAO-induced cerebral ischemic stroke via mTOR/Ulk1 pathway
[ScienceDirect]

26. Vitexin reduces epilepsy after hypoxic ischemia in the neonatal brain via inhibition of NKCC1
[BioMedCentral]

27. Protective effect of vitexin reduces sevoflurane-induced neuronal apoptosis through HIF-1α, VEGF and p38 MAPK signaling pathway in vitro and in newborn rats
[SpandidosPublications]

28. Improvement of spatial learning and memory, cortical gyrification patterns and brain oxidative stress markers in diabetic rats treated with Ficus deltoidea leaf extract and vitexin
[ScienceDirect]

29. Vitexin protects against hypoxic-ischemic injury via inhibiting Ca2+/Calmodulin-dependent protein kinase II and apoptosis signaling in the neonatal mouse brain
[OncoTarget]

30. Vitexin inhibits inflammatory pain in mice by targeting TRPV1, oxidative stress, and cytokines
[PubMed]

31. Neuroprotective effects of vitexin, a flavonoid, on pentylenetetrazole-induced seizure in rats
[PubMed]

32. Neuroprotective effects of vitexin, a flavonoid, on pentylenetetrazole-induced seizure in rats
[PubMed]

33. Flavones-bound in benzodiazepine site on GABAA receptor: Concomitant anxiolytic-like and cognitive-enhancing effects produced by Isovitexin and 6-C-glycoside-Diosmetin
[PubMed]

34. Nutritional and herbal supplements for anxiety and anxiety-related disorders: systematic review
[PubMed]

35. Effects of Passion Flower Extract, as an Add-On Treatment to Sertraline, on Reaction Time in Patients ‎with Generalized Anxiety Disorder: A Double-Blind Placebo-Controlled Study
[PubMed]

36. Vitexin improves neuron apoptosis and memory impairment induced by isoflurane via regulation of miR-409 expression
[PubMed]

37. Review of the effects of vitexin in oxidative stress‐related diseases
[PubMed]

38. Passionflower in the treatment of opiates withdrawal: a double-blind randomized controlled trial
[PubMed]

39. Drug/substance reversal effects of a novel tri-substituted benzoflavone moiety (BZF) isolated from Passiflora incarnata Linn.–a brief perspective
[PubMed]

40. Anti-depressant-like effect of vitexin in BALB/c mice and evidence for the involvement of monoaminergic mechanisms
[PubMed]

41. Vitexin Possesses Anticonvulsant and Anxiolytic-Like Effects in Murine Animal Models
[PubMed]

42. Effects of Passion Flower Extract, as an Add-On Treatment to Sertraline, on Reaction Time in Patients ‎with Generalized Anxiety Disorder: A Double-Blind Placebo-Controlled Study
[PubMed]

43. Anticonvulsant effects of aerial parts of Passiflora incarnata extract in mice: involvement of benzodiazepine and opioid receptors
[PubMed]

44. Dual protective effect of Passiflora incarnata in epilepsy and associated post-ictal depression
[PubMed]

45. Neurotrophic properties of the Lion’s mane medicinal mushroom, Hericium erinaceus (Higher Basidiomycetes) from Malaysia
[PubMed]

46. The influence of Hericium erinaceus extract on myelination process in vitro
[PubMed]

47. Neuroregenerative potential of lion’s mane mushroom, Hericium erinaceus (Bull.: Fr.) Pers. (higher Basidiomycetes), in the treatment of peripheral nerve injury (review)
[PubMed]

48. Chemical Constituents from Hericium erinaceus Promote Neuronal Survival and Potentiate Neurite Outgrowth via the TrkA/Erk1/2 Pathway
[PubMed]

49. Neurite outgrowth stimulatory effects of myco synthesized AuNPs from Hericium erinaceus (Bull.: Fr.) Pers. on pheochromocytoma (PC-12) cells
[PubMed]

50. Hericium erinaceus (Bull.: Fr) Pers. cultivated under tropical conditions: isolation of hericenones and demonstration of NGF-mediated neurite outgrowth in PC12 cells via MEK/ERK and PI3K-Akt signaling pathways
[PubMed]

51. Chemical constituents from Hericium erinaceus and their ability to stimulate NGF-mediated neurite outgrowth on PC12 cells
[PubMed]

52. Nerve growth factor-inducing activity of Hericium erinaceus in 1321N1 human astrocytoma cells
[PubMed]

53. Dietary Supplementation of Hericium erinaceus Increases Mossy Fiber-CA3 Hippocampal Neurotransmission and Recognition Memory in Wild-Type Mice
[PubMed]

54. Improvement of cognitive functions by oral intake of Hericium erinaceus
[PubMed]

55. Improving effects of the mushroom Yamabushitake (Hericium erinaceus) on mild cognitive impairment: a double-blind placebo-controlled clinical trial
[PubMed]

56. Hericium erinaceus mycelium ameliorate anxiety induced by continuous sleep disturbance in vivo
[PubMed]

57. Hericium erinaceus Improves Mood and Sleep Disorders in Patients Affected by Overweight or Obesity: Could Circulating Pro-BDNF and BDNF Be Potential Biomarkers?
[PubMed]

58. Dietary Supplementation of Hericium erinaceus Increases Mossy Fiber-CA3 Hippocampal Neurotransmission and Recognition Memory in Wild-Type Mice
[PubMed]

59. Chemistry, Nutrition, and Health-Promoting Properties of Hericium erinaceus (Lion’s Mane) Mushroom Fruiting Bodies and Mycelia and Their Bioactive Compounds
[PubMed]

60. A Mechanistic Review on Medicinal Mushrooms-Derived Bioactive Compounds: Potential Mycotherapy Candidates for Alleviating Neurological Disorders
[PubMed]

61. Therapeutic Potential of Hericium erinaceus for Depressive Disorder
[PubMed]

62. The Neuroprotective Properties of Hericium erinaceus in Glutamate-Damaged Differentiated PC12 Cells and an Alzheimer’s Disease Mouse Model
[PubMed]

63. Anti-fatigue activities of polysaccharides extracted from Hericium erinaceus
[PubMed]

64. Neurogenesis-dependent antidepressant-like activity of Hericium erinaceus in an animal model of depression
[PubMed]

65. Reduction of depression and anxiety by 4 weeks Hericium erinaceus intake
[PubMed]

66. Hericium erinaceus Improves Recognition Memory and Induces Hippocampal and Cerebellar Neurogenesis in Frail Mice during Aging
[PubMed]

67. The Monkey Head Mushroom and Memory Enhancement in Alzheimer’s Disease
[Mdpi]

68. Cognitive Healthy Aging in Mice: Boosting Memory by an Ergothioneine-Rich Hericium erinaceus Primordium Extract
[PubMed]

69. Dietary Supplementation of Lion’s Mane Medicinal Mushroom, Hericium erinaceus (Agaricomycetes), and Spatial Memory in Wild-Type Mice
[PubMed]

Daugiau