Nerimo sutrikimas yra viena iš dažniausiai pasitaikančių psichologinių ligų, kuriose žmonės patiria nuolatinį nerimą dėl įvairių dalykų. Generalizuotas nerimo sutrikimas yra viena iš šių ligų rūšių, kurioje nerimas yra intensyvus ir tęsiasi ilgai.
Nerimo sutrikimas yra psichologinė būsena, kurioje asmuo nuolat jaučia nerimą. Pasireiškia fiziniai ar/ir psichologiniai simptomai.
Generalizuotas nerimo sutrikimas yra viena iš nerimo sutrikimo rūšių, kurioje nerimas yra intensyvus ir ilgalaikis. Asmuo patiria nuolatinį nerimą ir nerimą dėl darbų, šeimos, santykių ar kitų gyvenimo sričių.
Kitos nerimo sutrikimo rūšys gali būti: panikos sutrikimas, socialinio nerimo sutrikimas, pasikartojantis nerimas arba panikos priepuoliai, specifinis fobijos sutrikimas ir agorafobija.
Nerimo sutrikimas gali pasireikšti įvairiais fiziniais simptomais:
Be fizinės įtampos, nerimo sutrikimas taip pat gali pasireikšti įvairiais psichologiniais simptomais:
Vienas iš nerimo sutrikimo priežasčių gali būti traumuojančios patirtys (pvz., smurtas, nepriežiūra ir pan.), tokios kaip praeities traumos arba sunkios gyvenimo situacijos. Tokia patirtis gali formuoti žmogaus reakciją į stresą ir nerimą.
Smegenų cheminis disbalansas taip pat gali turėti įtakos nerimo sutrikimui. Neurotransmiterių, tokių kaip serotoninas ir GABA, pusiausvyros sutrikimas sukelia nerimo sutrikimą. Šios cheminės medžiagos padeda reguliuoti nuotaiką ir stresą, o kai jų pusiausvyra sutrinka, nerimas išauga.
Tam tikri asmenybės bruožai, tokie kaip perfekcionizmas, drovumas ar perdėtas savikritiškumas, gali padidinti polinkį į Generalizuotą Nerimo Sutrikimą. Taigi, šie bruožai gali prisidėti prie nuolatinio nerimo.
Nuolatinis streso krūvis, toks kaip karas kaimynystėje, finansiniai sunkumai, santykių problemos, su darbu susijęs stresas ar reikšmingi gyvenimo pokyčiai, gali paskatinti nerimo atsiradimą arba sustiprinti esamus simptomus.
Lėtinės sveikatos būklės, ypač susijusios su skausmu ar diskomfortu, gali padidinti nerimo riziką. Gyvenimas su lėtinėmis ligomis gali kelti nerimą ir susirūpinimą dėl savo sveikatos.
Tokios medžiagos kaip narkotikai, alkoholis ar per didelis kofeino kiekis gali sukelti arba sustiprinti nerimo sutrikimų simptomus.
Viena iš nerimo sutrikimo gydymo formų yra psichologinė terapija. Šis gydymo būdas padeda asmeniui suvokti ir suprasti savo nerimo šaltinius ir mokytis valdyti ir mažinti nerimą.
Nerimo sutrikimui gydyti gali būti skiriami ir receptiniai vaistai. Tam tikri vaistai gali padėti mažinti nerimą ir palengvinti fizinę įtampą, susijusią su šiuo sutrikimu.
Receptinių vaistų nuo nerimo vartojimas gali turėti įvairių trūkumų, įskaitant:
Todėl, jei nėra išeities, receptinius vaistus nuo nerimo rekomenduojama vartoti trumpą laiką. Pabandykite pasitarti su savo gydytoju.
Nereceptiniai vaistai nuo nerimo yra tam tikri vaistai, kurie gali būti naudojami kaip pagalbinė terapija nuo nerimo sutrikimo. Šie vaistai gali padėti sumažinti nerimą ir pagerinti bendrą gerovę. Vitexinas yra puikus pasirinkimas nerimui malšinti, ypač vartojant kartu su medicininiu grybu H. erinaceus. Šių natūralių medžiagų derinys gali padėti sumažinti nerimo simptomus ir pagerinti bendrą psichologinę savijautą be šalutinio poveikio, dažnai susijusio su receptiniais vaistais nuo nerimo. Vitexinas veikia benzodiazepinų receptorius, tačiau be įprasto vaistams šalutinio poveikio. Be to, erinaceus teigiamai veikia smegenis, padeda geriau mokytis, prisiminti ir miegoti.
Jei norite pasiekti rezultatų, šių veikliųjų medžiagų kokybė yra ypač svarbu. Kur pirkti geriausius rasite puslapio apačioje.
Streso valdymas yra vienas iš būdų, kaip mažinti nerimą.
Televizoriaus žiūrėjimas daro stiprų poveikį smegenims, tad kai kuriems žmonėms jis gali sukelti nerimo jausmą. Kodėl TV žiūrėjimas veikia smegenis ir gali kelti nerimą?
Greta televizijos išplitus socialinei žiniasklaidai, atsirado dar vienas aspektas, kaip medijos vartojimas gali paveikti psichikos sveikatą. Socialinės žiniasklaidos platformos gali dar labiau pakenkti nerimo lygiui dėl savo priklausomybę sukeliančio poveikio. Šias platformas valdančios bendrovės taiko strategijas, kuriomis siekiama patraukti naudotojų dėmesį ir paskatinti dopamino – neurotransmiterio, susijusio su malonumu ir atlygiu, – išsiskyrimą. Nuolatinis įsitraukimas, nesibaigiantis ekrano slinktelėjimas ir spaudimas kurti tobulą internetinį įvaizdį gali dar labiau sustiprinti nerimo ir socialinio lyginimo jausmą. Svarbu suvokti, kad televizijos ir socialinės žiniasklaidos vartojimas turi būti ribojamas.
Fizinis krūvis turi milžinišką, moksliniais mechanizmais pagrįstą poveikį nerimo valdymui. Jis veikia neurotransmiterius, tokius kaip serotoninas ir GABA, gerina nuotaiką ir mažina nerimą. Mankštinantis taip pat reguliuojama reakcija į stresą, reguliuojant kortizolio kiekį, išsiskiria endorfinai ir skatinamas su nerimu susijusių smegenų sričių neuroplastiškumas (ypač gerai!).
Pirties terapija – tai dar vienas, papildomas natūralus nerimo valdymo būdas. Reguliarūs pirties seansai gali paskatinti atsipalaidavimą, pagerinti miego kokybę, reguliuoti neurotransmiterių veiklą, pagerinti kraujotaką ir stimuliuoti smegenų neurotrofinio faktoriaus gamybą. Norėdami išnaudoti šį privalumą, apsvarstykite galimybę į savo kasdienybę įtraukti nuolatinius pirties seansus.
Šalčio terapija, dar vadinama krioterapija, gali būti naudinga mažinant nerimą. Šalta temperatūra skatina endorfinų išsiskyrimą, mažina uždegimą ir, svarbiausia, padeda nusiraminti. Tai padeda reguliuoti su stresu susijusius neurotransmiterius, gerina pažinimo funkcijas ir nuotaiką. Šaltis suaktyvina parasimpatinę nervų sistemą, atsakingą už poilsį ir atsipalaidavimą. Įtraukę šalčio terapiją į savo kasdienybę, galite pajusti mažesnį nerimą ir geresnę psichinę savijautą.
Geriausi vaistai nuo nerimo.
Kur geriausia pirkti?
—
2024 Copyright © Medix.lt
Informacija šioje svetainėje yra pateikiama tik informaciniais tikslais. Ji nėra skirta gydyti ar diagnozuoti ligas ar simptomus ir nėra skirta pakeisti gydytojų ar kitų licenzijuotų sveikatos specialistų patarimų. Mes nei tiesiogiai nei netiesiogiai nepateikiame gydymo patarimų. Jei jūs nusprendžiate gydytis, mes neprisiimame jokios atsakomybės.
Atnaujinta