Karcinoma

Karcinoma, kaip ir kitos vėžio rūšys, yra sutrikusios ląstelės, kurios be paliovos dauginasi.

Kas yra Karcinoma

Karcinoma yra labiausiai paplitusi vėžio rūšis. Ji prasideda odos epitelio audinyje. Karcinoma gali prasidėti ir kitų organų audinyje, pavyzdžiui kepenų ar kasos. Karcinoma gali likti atsiradimo vietoje arba plėstis į kitus organus bei gali būti įvairių rūšių, įskaitant:

☛ Karcinoma in situ: tai ankstyvos stadijos vėžys, apsiribojantis audinio sluoksnyje, kuriame prasidėjo. Šis vėžys nėra išplitęs į kitus kūno organus.

☛ Invazinė karcinoma: į aplinkinį audinį išplitęs vėžys.

☛ Metastazavusi karcinoma (metastazinė): vėžys išplitęs į kitus audinius ir organus.

Ką galime padaryti kovoje su karcinoma?

Vėžys moka siųsti save maskuojančius signalus, tad jūsų imunitetui sunku karcinomą rasti ir naikinti. Natūraliais imuno-moduliatoriais galite įtakoti imuniteto elgesį ir nukreipti jį pulti karcinomą.

Dažniausios karcinomos

Karcinomos gali atsirasti daugelyje kūno vietų. Dažniausiai pasitaikantys karcinomų tipai:

Bazalioma (bazalinių ląstelių karcinoma) dažniausiai pasitaikantis odos vėžys. Vėžinės ląstelės išsivysto bazaliniame odos ląstelių sluoksnyje. Įprastai bazalinės ląstelės auga lėčiau todėl metastazių ir vėžio išplitimo tikimybė į kitus organus maža. Vėžio išgijimo tikimybė siekia iki 99%pubmed.gov, o vėžio sugrįžimo tikimybė per 5 metus siekia 5%pubmed.gov.

Plokščiųjų Ląstelių Karcinoma. Antras pagal dažnumą odos vėžio tipas. Vėžinės ląstelės išsivysto išoriniame odos sluoksnyje esančiose plokščiosiose ląstelėse. Plokščiųjų ląstelių vėžys dažniausiai auga lėtai, todėl metastazių ir vėžio išplitimo tikimybė į kitus organus nėra didelė, tačiau plokščiųjų ląstelių karcinoma yra, labiau nei bazalioma, linkusi plisti į po odą esantį riebalinį sluoksnį. Plokščiųjų ląstelių karcinomos išgyvenamumas yra gana aukštas, siekiantis iki 98%pubmed.gov. Vėžio grįžimo tikimybė 6.7%pubmed.gov, 96% šios karcinomos sugrįžimo atvejų įvyksta per 2 metus nuo gydymojpras.com.

Šviesių ląstelių karcinoma: dažniausiai pasitaikantis inkstų vėžio tipas. Vėžys atsiranda inkstų kanalėlio ląstelėse. Bendras inkstų karcinomos 5 metų išgyvenamumo procentas 75%cancer.org. Išoperavus auglį (nefrektomija), tikimybė, kad vėžys grįš siekia nuo 20% iki 40%pubmed.gov, todėl labai svarbu pasirūpinti tais faktoriais ir gyvenimo įpročiais, kuriuos galite įtakoti, taip kuo mažiau sumažindami vėžio grįžimo tikimybę.

Duktalinė karcinoma in situ. Dažniausias krūties vėžio tipas. Vėžinės ląstelės apsiribojusios pieno latakų sienelėse ir neišplitusios į aplinkinius krūties audinius. 5 metų išgyvenamumas 99%cancer.org. Vėžio sugrįžimo tikimybė per 15 metų yra 40%pubmed.gov, 28% iš jų vėžys būna invazinisnature.com.

Invazinė duktalinė karcinoma. Ląstelės mutavo pieno latakuose ir prasiskverbė į aplinkinius audinius. Iš ten vėžys gali išplisti ir į kitas kūno dalis. Jei Jums nustatyta invazinė duktalinė karcinoma, bendras 10 metų išgyvenamumas yra 84%cancer.net. Labai priklauso nuo išplitimo (jei nėra metastazių, išgyvenamumas 99%cancer.org), jei vėžys išplitęs į tolimą kūno dalį, 5 metų išgyvenamumas yra 27%cancer.net.

Karcinomos gydymas

Karcinomos gydymas skiriasi priklausomai nuo rūšies, vietos, dydžio ir išplitimo, tačiau gali apimti:

Operacija: Atsižvelgiant į vėžio tipą, karcinoma gali būti gydoma chirurginiu būdu, šalinant vėžinius ir aplinkinius audinius. Minimaliai invazinis chirurginis gydymas gali padėti sutrumpinti gijimo laiką ir sumažinti infekcijos riziką po operacijos.

Radioterapija (spindulinis gydymas): gali būti naudojama kartu su chirurgija ir/arba chemoterapija. Spindulinio gydymo metu naudojama pažangi technika leidžia onkologams atidžiai sekti navikus gydymo metu ir po jo. Radioterapijos metu gali būti naudojami rentgeno spinduliai, gama spinduliai ir kt. Be to, Jums gali būti duodamos arba leidžiamos į veną radioaktyvios medžiagos. Radioterapija didina tikimybę vėl susirgti vėžiucancer.org. Radioterapijos šalutinis poveikis labai priklauso nuo gydymo dozės. Šalutinis poveikis skirstomas į pasireiškiantį netrukus ir pasireiškiantį vėliau, nuo kelių mėnesių iki kelių metųcancer.org. Dažniausiai iškarto pasireiškiantis nepageidaujamas poveikis yra silpnumas, kiti simptomai priklauso nuo konkretaus vėžio tipocancer.gov. Bet kuriuo atveju, spindulinio gydymo šalutinis poveikis yra mažesnis negu chemoterapijos.

Chemoterapija: vienas dažniausių vėžio gydymo būdų. Tai vaistai nuo vėžio, kurių veikimas nukreiptas į greitai besidauginančias ląsteles visame kūne arba tam tikroje kūno vietoje.

Ką galiu padaryti kovoje karcinoma

Alkoholis yra toksiškas ląstelėms, todėl jo vartojimas gali pagreitinti pažeidimus, taip sukeldamas vengtinas pasekmes. Alkoholio patartina atsisakyti [CancerUK.org].

Grybai tūkstančius metų naudojami kaip vaistai dėl neprilygstamos farmakologinės įvairovės ir veikimo principų. LentinanLentinus Edodes medicininio grybo yra nuodugniausiai ištirta ir dokumentuota prieš-vėžinė medžiaga labiausiai žinoma dėl imunitetą skatinančių savybių (citokinų, makrofagų, NK ir kt. imuniteto ląstelių skatinimo) [PubMed].

Kur pirkti geriausius papildus karcinomai?

Siekiant rezultatų labai svarbu naudoti aukščiausios kokybės, stiprius ir patikimus produktus. Rekomenduojamus Lentinan rasite paspaudę

Kiekis priklauso nuo stadijos. Kuo daugiau šie medicininių grybų ekstraktai naudojami, tuo geresni rezultatai. Trumpiausias rekomenduojamas vartojimas – 3 mėn. Šių medžiagų veiksmingumo ir veikimo principų klinikiniai tyrimai (prasidėję Japonijoje) jau skaičiuoja beveik 100 metų.  Kodėl ir kaip veikia Lentinan sužinosite paspaudę Čia.

Šaltiniai

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6952217/

2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3711403/

3. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23375456/

4. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29803777/

5. https://www.jprasurg.com/article/S1748-6815(18)30121-9/fulltext

6. https://www.cancer.org/cancer/kidney-cancer/detection-diagnosis-staging/survival-rates.html

7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1471767/#:~:text=Main%20Points,the%20mainstays%20in%20RCC%20prognosis.

8. https://www.cancer.org/cancer/breast-cancer/understanding-a-breast-cancer-diagnosis/breast-cancer-survival-rates.html

9. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26555555/

10. https://www.nature.com/articles/s41379-019-0204-1?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+modpathol%2Frss%2Fcurrent+%28Modern+Pathology+-+Issue%29#:~:text=Population%2Dbased%20studies%20found%20that,under%2Dtreated%20%5B36%5D.

11. https://www.cancer.net/cancer-types/breast-cancer/statistics

12. https://www.cancer.org/cancer/breast-cancer/understanding-a-breast-cancer-diagnosis/breast-cancer-survival-rates.html

13. https://www.cancer.net/cancer-types/breast-cancer/statistics

14. https://www.cancer.org/treatment/survivorship-during-and-after-treatment/long-term-health-concerns/second-cancers-in-adults/treatment-risks.html

15. https://www.cancer.org/treatment/treatments-and-side-effects/treatment-types/radiation/effects-on-different-parts-of-body.html

16. https://www.cancer.gov/about-cancer/treatment/types/radiation-therapy/side-effects

Daugiau