Geriausi papildai nuo cholesterolio

Kurie papildai nuo cholesterolio yra geriausi?

Kodėl išvis ieškome geriausių papildų nuo cholesterolio?

Akivaizdu, žmonėms, kuriems yra didelė širdies ligų rizika vaistų nuo cholesterolio vartojimo nauda yra neginčijama (tad nejuokaukite, jei jūsų būklė yra sunki), tačiau vis dažniau šie šalutinį poveikį turintys vaistai yra skiriami žmonėms su mažesne rizika… Ir tai pradėjo kelti debatus [express], svarstoma ar šalutinis poveikis galimai nėra didesnis negu nauda [pubmed]

Tuo tarpu žmonės su mažesne insulto rizika arba patyrę šalutinį vaistų poveikį pradėjo dairytis į papildus nuo cholesterolio. Tad kurie papildai nuo cholesterolio geriausi?

Geriausi papildai nuo cholesterolio yra iš grybų

Azijoje medicininiai grybai naudojami šimtmečiais, o vakaruose medicininių grybų tyrimai bando „vytis“ tik paskutiniais dešimtmečiais. Moksliškai pagrindžiamas tradicinis medicininių grybų naudojimas rytų šalyse patvirtina įspūdingą naudą žmogaus organizmui.

Nesusimąstome, bet pasirodo medicininiai grybai nuolatos turi atsakymus žmoniją užgriūvančias problemas (ligas).

Iš grybų išgaunama:

  • Antibiotikai [wiki]
  • Antimaliariniai [wiki]
  • Antigrybeliniai [wiki]
  • Imunosupresantai (artritui, organų transplantavimui ir kt.) [wiki]
  • DPP-4 inhibitoriai (diabetui) [wiki]

Kai kuriuose stipriai išsivysčiusiose šalyse, tokiose kaip Japonija, jau daugiau nei 30 metų medicininiai grybai yra patvirtinti kaip standartinis vėžio gydymo būdas. Iš grybų išgautos veikliosios medžiagos (tokios kaip lentinan) jau seniai yra saugiai ir pelnytai naudojamos kartu su chemoterapija ir spinduliniu gydymu [cancer.gov].

Nenuostabu, kad pirmosios kartos vaistai nuo cholesterolio Lovastatin and Pravastatin yra išgauti iš grybų [pubmed].

Geriausi papildai nuo cholesterolio be šalutinių

Šis tyrimas konstatuoja [pubmed], kad beta gliukanai iš medicininių grybų gali būti labiau efektyvūs nei vaistai nuo cholesterolio [statinai], nes jie skatina cholesterolio pusiausvyrą, o ne paprasčiausiai blokuoja jo gamybą.

Tai pasakytina ir apie grybą Auricula Auricularia, šimtus metų naudojamą tradicinėje rytų medicinoje [hindawi].

Nustatyta, kad Auricula Auricularia turi imunitetą stiprinančių [science], priešuždegiminių [pubmed], antivirusinių [pubmed], antikoaguliantinių [science] ir, be abejo, savybių nuo cholesterolio.

Tyrimai su diabetu sergančiomis pelėmis parodė, kad polisacharidai iš Auricula Auricularia turi gliukozę mažinantį poveikį. Pelėms su maistu įdedant šių veikliųjų medžiagų, rezultatai atskleidė sumažėjusią plazmos gliukozę ir gliukozę šlapime [pubmed].

Norint pasiekti rezultatų, naudojami tik vandens pagrindo (ne alkoholio) sausi polisacharidų ekstraktai. Kuo skiriasi ir kur geriausia pirkti rasite puslapio apačioje.

Auricula Auricularia polisacharidų papildai pasižymi plačiu poveikiu kraujui. Nustatyta, kad jo aktyvūs junginiai veikia kraujo koaguliaciją, trombocitų agregaciją ir trombozę. Tyrimai taip pat rodo, kad šių grybų ekstraktas yra veiksmingas norint sumažinti bendrą cholesterolį ir, svarbu, kad sumažina MTL (blogojo) cholesterolio kiekį. Tai paskelbta International Journal of Medicinal Mushrooms [research].

Šis tyrimas [pubmed] taip pat patvirtina rezultatus:

„Auricula Auricularia polisacharidų poveikis kraujo lipidų [cholesterolio] metabolizmui ir lipoproteinų lipazės aktyvumui pelėms, maitinant cholesteroliu praturtinta dieta, padarė išvadą, kad vartojant [A. Auricularia] polisacharidus, žymiai pagerėjo bendras antioksidacinis aktyvumas, lipoproteinų lipazės veikla, o malondialdehido [lipidų peroksidacijos žymuo] lygis sumažėjo, kaip sumažėjo ir aterosklerozės žymenys. Žymiai sumažėjo bendras cholesterolis bei MTL cholesterolis. Šios išvados atskleidžia teigiamą šių grybų poveikį kaip priemonė gydant aukštą cholesterolį.“

Apibendrinkime Auricula Auricularia papildų nuo cholesterolio naudą

Priešuždegiminis poveikis. Auricula Auricularia papildai pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, kuris sutampa su šio grybo tradiciniu naudojimu rytų kultūrose.

Antioksidacinis poveikis. Stabdomas senėjimas, mažėja kitų ligų rizika.

Antitrombozinis poveikis. Šie polisacharidų papildai nuo cholesterolio slopina trombocitų agregaciją ir didina krešėjimo laiką, kitaip tariant, skystina kraują, todėl jam lengviau „pratekėti“. Širdžiai lengviau „pumpuoti“ tokį kraują, todėl mažėja spaudimas.

Mažina cholesterolį. Įrodyta tyrimais, kad papildai nuo cholesterolio su Auricula Auricularia padeda sumažinti bendrą kraujo cholesterolį, trigliceridus ir blogojo, MTL cholesterolio kiekį kraujyje bei didina gerojo, DTL cholesterolio lygį kraujyje.

Neturi šalutinio poveikio, nebent esate alergiška(s) grybams.

Kaip ir kiek vartojami šie papildai nuo cholesterolio?

Kuo ilgiau ekstraktai vartojami, tuo geresni rezultatai (rekomenduojama mažiausiai 3 mėn.).
Poveikis tiesiogiai priklauso nuo kiekio – kuo didesnės dozės, tuo didesnis efektyvumas.

ĮSPĖJIMAS: jei Jūsų kraujotakos būklė ypač sunki, staigus jums išrašytų vaistų (statinų) vartojimo nutraukimas gali būti pavojingas. Mažinti vaistus galima tik palaipsniui, su gydytojo priežiūra, reguliariai tikrinant spaudimą bei keičiant gyvenimo būdą.

Kuo skiriasi grybų milteliai kapsulėse, skysti alkoholio ekstraktai ir polisacharidų ekstraktai?

Grybų milteliai kapsulėse (ne ekstraktai):

Siekiant reikšmingų rezultatų, tokių papildų reikėtų gerti saujomis. Šiuo atveju mums reikalingų veikliųjų medžiagų kiekis mažas. Tačiau tokie grybai labai tinka gardinti patiekalus, puikus prebiotikas jūsų žarnynui.

Alkoholio ekstraktai:

Skystuose alkoholio ekstraktuose mums reikalingi polisacharidai netirpsta. Tačiau tirpsta terpenai ir alkaloidai. Kurie pasižymi uždegimą slopinančiu bei antimikrobiniu poveikiu. Jei jus domina būtent šis poveikis, tai skystas alkoholio ekstraktas puikus pasirinkimas.

Polisacharidų ekstraktai:

Reikšmingų rezultatų cholesterolio mažinimo tyrimai yra pagrįsti naudojant polisacharidų ekstraktus. Mat polisacharidai yra vandenyje (o ne alkoholyje) tirpstančios medžiagos. Išgavus ekstraktą vanduo gali būti išgarinamas ir gaunamas sausas vandens pagrindo ekstraktas, kuris atrodo kaip jums įprastos kapsulės.
Polisacharidų kiekis per dieną. Reikia (akivaizdu) didžiausio kiekio. Kuo didesnis (procentaliai) polisacharidų kiekis, tuo daugiau grybų reikėjo gamybos metu išgauti veikliąją medžiagą iš grybo… Būna 5%, 15%, 25% (labai retai ir daugiau). Savaime suprantama 30% yra 6 kartus veiksmingesnis nei 5%. Jums reikia mažiausiai 1200 mg polisacharidų ekstrakto per dieną.

Kur rasti geriausius papildus nuo cholesterolio?

Siekiant cholesterolio mažinimo rezultatų labai svarbu naudoti aukščiausios kokybės, stiprius ir patikimus produktus. Geriausius papildus nuo cholesterolio rasite paspaudę

1. EXCLUSIVE: Statins expert calls for safety checks over the drug
[express.co.uk]

2. Personalized prediction of lifetime benefits with statin therapy for asymptomatic individuals: a modeling study
[pubmed]

3. Beta-lactam antibiotics
[wikipedia]

4. Efrapeptin
[wikipedia]

5. Caspofungin
[wikipedia]

6. Ciclosporin
[wikipedia]

7. Dipeptidyl peptidase-4 inhibitor
[wikipedia]

8. Medicinal Mushrooms (PDQ®)–Patient Version
[cancer.gov]

9. Biosynthesis and biotechnological production of statins by filamentous fungi and application of these cholesterol-lowering drugs
[pubmed]

10. β-glucans and cholesterol (Review)
[pubmed]

11. Analysis of Nutritional Quality of Black Fungus Cultivated with Corn Stalks
[hindawi]

12. Immuno-enhancing activity of sulfated Auricularia auricula polysaccharides
[sciencedirect]

13. Anti-inflammatory Activity of Dichloromethane Extract of Auricularia auricula-judae in RAW264.7 Cells
[pubmed]

14. In vitro antiviral activity of sulfated Auricularia auricula polysaccharides
[pubmed]

15. The nontoxic mushroom Auricularia auricula contains a polysaccharide with anticoagulant activity mediated by antithrombin
[sciencedirect]

16. Hypoglycemic effect of water-soluble polysaccharide from Auricularia auricula-judae Quel. on genetically diabetic KK-Ay mice
[pubmed]

17. The nontoxic mushroom Auricularia auricula contains a polysaccharide with anticoagulant activity mediated by antithrombin
[thrombosisresearch]

18. Effect of polysaccharide from Auricularia auricula on blood lipid metabolism and lipoprotein lipase activity of ICR mice fed a cholesterol-enriched diet
[pubmed]

Daugiau