Geriausi papildai nuo cholesterolio

Kurie papildai nuo cholesterolio yra geriausi?

Kodėl išvis ieškome geriausių papildų nuo cholesterolio?

Akivaizdu, žmonėms, kuriems yra didelė širdies ligų rizika vaistų nuo cholesterolio vartojimo nauda yra neginčijama (tad nejuokaukite, jei jūsų būklė yra sunki), tačiau vis dažniau šie šalutinį poveikį turintys vaistai yra skiriami žmonėms su mažesne rizika… Ir tai pradėjo kelti debatus express.uk, svarstoma ar šalutinis poveikis galimai nėra didesnis negu nauda pubmed.gov

Tuo tarpu žmonės su mažesne insulto rizika arba patyrę šalutinį vaistų poveikį pradėjo dairytis į papildus nuo cholesterolio. Tad kurie papildai nuo cholesterolio geriausi?

Geriausi papildai nuo cholesterolio yra iš grybų

Azijoje medicininiai grybai naudojami šimtmečiais, o vakaruose medicininių grybų tyrimai bando „vytis“ tik paskutiniais dešimtmečiais. Moksliškai pagrindžiamas tradicinis medicininių grybų naudojimas rytų šalyse patvirtina įspūdingą naudą žmogaus organizmui.

Nesusimąstome, bet pasirodo medicininiai grybai nuolatos turi atsakymus žmoniją užgriūvančias problemas (ligas).

Iš grybų išgaunama:

 
Kai kuriuose stipriai išsivysčiusiose šalyse, tokiose kaip Japonija, jau daugiau nei 30 metų medicininiai grybai yra patvirtinti kaip standartinis vėžio gydymo būdas. Iš grybų išgautos veikliosios medžiagos (tokios kaip lentinan) jau seniai yra saugiai ir pelnytai naudojamos kartu su chemoterapija ir spinduliniu gydymu cancer.gov.

Nenuostabu, kad pirmosios kartos vaistai nuo cholesterolio Lovastatin and Pravastatin yra išgauti iš grybų pubmed.gov.

Geriausi papildai nuo cholesterolio be šalutinių

Šis tyrimas konstatuoja pubmed.gov, kad beta gliukanai iš medicininių grybų gali būti labiau efektyvūs nei vaistai nuo cholesterolio [statinai], nes jie skatina cholesterolio pusiausvyrą, o ne paprasčiausiai blokuoja jo gamybą.

Tai pasakytina ir apie grybą Auricula Auricularia, šimtus metų naudojamas tradicinėje rytų medicinoje hindawi.com.

Nustatyta, kad Auricula Auricularia turi imunitetą stiprinančių science.direct, priešuždegiminių pubmed.gov, antivirusinių pubmed.gov, antikoaguliantinių science.direct ir, be abejo, savybių nuo cholesterolio.

Tyrimai su diabetu sergančiomis pelėmis parodė, kad polisacharidai iš Auricula Auricularia turi gliukozę mažinantį poveikį. Pelėms su maistu įdedant šių veikliųjų medžiagų, rezultatai atskleidė sumažėjusią plazmos gliukozę ir gliukozę šlapime pubmed.gov.

Auricula Auricularia polisacharidų papildai pasižymi plačiu poveikiu kraujui. Nustatyta, kad jo aktyvūs junginiai veikia kraujo koaguliaciją, trombocitų agregaciją ir trombozę. Tyrimai taip pat rodo, kad šių grybų ekstraktas yra veiksmingas norint sumažinti bendrą cholesterolį ir, svarbu, kad sumažina MTL (blogojo) cholesterolio kiekį. Tai paskelbta International Journal of Medicinal Mushrooms research.com.

Šis tyrimas pubmed.gov taip pat patvirtina rezultatus:

„Auricula Auricularia polisacharidų poveikis kraujo lipidų [cholesterolio] metabolizmui ir lipoproteinų lipazės aktyvumui pelėms, maitinant cholesteroliu praturtinta dieta, padarė išvadą, kad vartojant [A. Auricularia] polisacharidus, žymiai pagerėjo bendras antioksidacinis aktyvumas, lipoproteinų lipazės veikla, o malondialdehido [lipidų peroksidacijos žymuo] lygis sumažėjo, kaip sumažėjo ir aterosklerozės žymenys. Žymiai sumažėjo bendras cholesterolis bei MTL cholesterolis. Šios išvados atskleidžia teigiamą šių grybų poveikį kaip priemonė gydant aukštą cholesterolį.“

Apibendrinkime Auricula Auricularia papildų nuo cholesterolio naudą

Priešuždegiminis poveikis. Auricula Auricularia papildai pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, kuris sutampa su šio grybo tradiciniu naudojimu rytų kultūrose.

Antioksidacinis poveikis. Stabdomas senėjimas, mažėja kitų ligų rizika.

Antitrombozinis poveikis. Šie polisacharidų papildai nuo cholesterolio slopina trombocitų agregaciją ir didina krešėjimo laiką, kitaip tariant, skystina kraują, todėl jam lengviau „pratekėti“. Širdžiai lengviau „pumpuoti“ tokį kraują, todėl mažėja spaudimas.

Mažina cholesterolį. Įrodyta tyrimais, kad papildai nuo cholesterolio su Auricula Auricularia padeda sumažinti bendrą kraujo cholesterolį, trigliceridus ir blogojo, MTL cholesterolio kiekį kraujyje bei didina gerojo, DTL cholesterolio lygį kraujyje.

Neturi šalutinio poveikio, nebent esate alergiška(s) grybams.

Kaip ir kiek vartojami šie papildai nuo cholesterolio?

Kuo ilgiau ekstraktai vartojami, tuo geresni rezultatai (rekomenduojama mažiausiai 3 mėn.).
Poveikis tiesiogiai priklauso nuo kiekio – kuo didesnės dozės, tuo didesnis efektyvumas.

ĮSPĖJIMAS: jei Jūsų kraujotakos būklė ypač sunki, staigus jums išrašytų vaistų (statinų) vartojimo nutraukimas gali būti pavojingas. Mažinti vaistus galima tik palaipsniui, su gydytojo priežiūra, reguliariai tikrinant spaudimą bei keičiant gyvenimo būdą.

Ką reikia žinoti prieš perkant?

Naudojami tik ekstraktai. Reikšmingų rezultatų tyrimai yra pagrįsti naudojant stiprius ekstraktus, o ne geriant džiovintų grybų miltelius. Lietuvoje populiarūs grybų papildai, tačiau sudėtyje dažnai ne ekstraktai ar grybų veikliosios medžiagos, o tiesiog “grybų milteliai” (smulkinti džiovinti grybai), tokių papildų galima gerti saujomis – būsite tik pavalgę. Jums reikia stipraus ekstrakto. Ekstraktas yra veikliųjų medžiagų išgavimas iš grybo, todėl gamybos metu sunaudojama daug žaliavos (grybų), kad išgauti mums reikalingas veikliąsias medžiagas. Kartais galite rasti pirkti smulkintų džiovintų grybų papildus už ekstraktų kainą, stebėkite ir neapsigaukite. 

Naudojami ekstraktai tik vandens pagrindu. Tik tokiu būdu išgauti ekstraktai maksimaliai išsaugo/išlaiko reikalingas medžiagas ir junginius. Dar būna ekstraktai alkoholio pagrindu – tokiu atveju gamybos procesas yra pigesnis ir greitesnis. Dažniausiai ant papildų pakuotės yra rašoma jei ekstraktas yra gautas vandens pagrindu. Jei apie tai neužsimenama – greičiausiai ekstraktas alkoholio pagrindu arba tai net ne ekstraktas – tiesiog smulkinti grybai.

Polisacharidų kiekis. Reikia (akivaizdu) didžiausio kiekio. Kuo didesnis (procentaliai) polisacharidų kiekis, tuo daugiau grybų reikėjo gamybos metu išgauti veikliąją medžiagą iš grybo… Būna 5%, 10%, 15%, 25% (labai retai ir daugiau). Savaime suprantama 30% yra 6 kartus veiksmingesnis nei 5%. Polisacharidų kiekis taip pat turi būti parašytas ant pakuotės. Jei išvis nėra parašyta, galite būti tikri –  tai net ne ekstraktas, o paprasčiausiai smulkintas džiovintas grybas.

Kur rasti geriausius papildus nuo cholesterolio?

Siekiant cholesterolio mažinimo rezultatų labai svarbu naudoti aukščiausios kokybės, stiprius ir patikimus produktus. Geriausius Auricula Auricularia papildus nuo cholesterolio rasite paspaudę