Cholesterolio norma

Cholesterolio norma yra matuojama tam, kad nustatyti kraujotakos ligų tikimybę. Ši norma skiriasi pagal jūsų rizikos grupę. Rezultatai gali būti painūs, tad išsiaiškinkime kokia yra Jūsų cholesterolio norma.

Cholesterolis yra būtinas, kodėl reikia atitikti normą?

Cholesterolio yra visur, didelė jo dalis net smegenyse. Jis dalyvauja neuronų veikloje (atmintis), hormonų gamyboje (kortizolis, testosteronas ir kt.), vitaminų įsisavinime (A, D, E ir K), net dalyvauja gaminant tulžį, kuri padeda virškinti pačius riebalus [1].

Taigi, cholesterolio reikia kiekvienoje ląstelėje (nors ir vadiname jį „bloguoju“), be jo mes negalėtume gyventi, tačiau per didelis MTL (blogojo) cholesterolio kiekis yra širdies ligų pranašas.

Painūs cholesterolio normos rezultatai

Atpažinkime kuris cholesterolis yra kuris ir tada panagrinėsime normą pagal cholesterolio lentelę.

MTL – mažo tankio lipoproteinai – blogasis cholesterolis. Galite atsiminti M-mažas, blogai. Tai kuo jo bus mažiau kraujyje, tuo geriau. MTL gali kimšti kraujagysles.

DTL – didelio tankio lipoproteinai – gerasis cholesterolis. Galite atsiminti D-didelis, gerai. Kuo daugiau, tuo geriau. DTL cholesterolis padeda šalinti MTL cholesterolį, todėl jų santykis yra labai svarbu.

Bendras cholesterolis. Tai MTL ir DTL cholesterolis kartu sudėjus.

Tarkim jūsų MTL cholesterolis didelis ir jūs jau galvojate kaip greitai jį sumažinti, tačiau jei DTL irgi didelis, reiškia padeda blogąjį pašalinti. Taigi, DTL mažina kraujotakos ligų tikimybę.

Cholesterolio norma – lentelė

Svarbu: normų lentelė pateikta mmol/L, jei jūsų kraujo tyrimų rezultatai mg/dL, savo cholesterolio norma rasite čia.

Pati svarbiausia norma yra MTL cholesterolio. Lentelėje pasirinkite savo rizikos grupę ir žinosite kokia turi būti jūsų cholesterolio norma [2].

 

Cholesterolis norma (MTL)Jūsų rizikos grupė
Norma iki 1.4 mmol/LAterosklerozė
Šeiminė hiper-cholesterolemija
Diabetas su organų pažeidimu
Ir kt. didelės rizikos būklė
Norma iki 1.8 mmol/LDiabetas ilgiau 10m.
Lėtinė inkstų liga
Spaudimas virš 180/110 mmHg
Ir kt.
Norma iki 2.6 mmol/LDiabetas trumpiau nei 10m.
Antro tipo diabetas
Norma iki 3.0 mmol/LJokios rizikos grupės (ligų)

Trigliceridai turi būti mažiau negu 1.7 mmol/L, kitaip tai ženklas, kad jums didėja širdies ir kitų ligų rizika. Jei testas atliktas valgius, trigliceridai turi būti žemiau 2.3 mmol/L.

DTL cholesterolio norma

DTL cholesterolio norma turi būti virš 1.0 mmol/L (moterims norma 1.2 mmol/L) o geriausiai virš 1.5 mmol/L. Kadangi DTL cholesterolis padeda sumažinti MTL cholesterolį, ši norma rodo ar gerai jūsų organizmas susitvarko su bloguoju cholesteroliu ir mažina mirtingumo tikimybę.

PAINU! Jei jūsų DTL cholesterolis yra virš 2.3 mmol/L, tai, atvirkščiai, netgi gali pranašauti padidėjusią riziką bet kokios rūšies mirtingumui ir, deja, mokslininkai nežino kodėl [3].

Kokie medicininių grybų ekstraktai sumažina cholesterolį be šalutinių, kad norma taptų normali?

Ši veikliųjų medžiagų formulė iš medicininių grybų ekstraktų gali greitai sumažinti blogąjį cholesterolį be šalutinio poveikio, kadangi medžiagos yra tiesiogiai išgautos iš šių medicininių augalų, todėl organizmas puikiai jas toleruoja. Naudojami tik stiprūs polisacharidų ekstraktai.

Siekiant cholesterolio mažinimo rezultatų labai svarbu naudoti aukščiausios kokybės, stiprius ir patikimus produktus. Rekomenduojamą formulę rasite paspaudę Čia.

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK470561/
2. https://academic.oup.com/eurheartj/article/41/1/111/5556353#207091390
3. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28419274/