Cholesterolis norma

Cholesterolis kraujyje turi atitikti normą, kitaip didėja tikimybė turėti kraujotakos problemų. Cholesterolis ir jo norma skiriasi kiekvienam pagal rizikos grupę. Išsiaiškinkime kokia Jūsų norma ir kaip galite sumažinti.

MTL cholesterolis norma

MTLblogasis cholesterolis. MTL cholesterolis ypač turi atitikti normą, kadangi tai yra pagrindinis veiksnys padedantis jūsų daktarui išsiaiškinti kokia yra tikimybė, kad per artimiausius 10 metų jums bus reikšmingas kraujotakos įvykis. Pagal šią tikimybę jums bus paskirta (arba nepaskirta) vaistų[1] (o čia galite sužinoti: kokie geriausi papildai nuo cholesterolio (be šalutinių)).

Svarbu: norma pateikta mmol/l, jei jūsų kraujo tyrimų rezultatai mg/dl, savo cholesterolio norma rasite čia.

Pagal savo rizikos grupę pasirinkite kokią normą turite atitikti.

MTL Cholesterolis normaJūsų rizikos grupė
Norma < 1.4 mmol/lAterosklerozė
Diabetas (su organų pažeidimu)
Ir kitos didelės rizikos
Norma < 1.8 mmol/lDiabetas ilgiau 10m.
Lėtinė inkstų liga
Spaudimas ≥ 180/110 mmHg
Ir kt.
Norma < 2.6 mmol/lDiabetas trumpiau nei 10m.
Antro tipo diabetas
Norma < 3.0 mmol/lJokios rizikos grupės (ligų)

Trigliceridų turi būti < 1.7 mmol/l. Jei tyrimai po valgio, trigliceridų turi būti < 2.3 mmol/l.

DTL cholesterolis norma

DTL cholesterolis turi normą, tačiau šį kartą situacija yra kitokia, kadangi DTL yra gerasis cholesterolis. Gerasis cholesterolis padeda sumažinti blogąjį, todėl jums reikia, kad jis būtų kuo didesnis, tokiu būdu mažinate anksčiau minėtą tikimybę, kad per artimiausius 10 metų jums bus reikšmingas kraujotakos įvykis. DTL cholesterolis turi būti didesnis negu jo norma 1.0 mmol/l, nors žymiai geriau būtų, jei jūsų dtl cholesterolis viršytų 1.5 mmol/l.

ĮDOMU! Jei DTL cholesterolis viršija 2.3 mmol/l, tai, priešingai – gali rodyti padidėjusią tikimybę bet kokios rūšies mirtingumui ir mokslininkai dar neišsiaiškino kodėl[2].

Bendras cholesterolis norma

Bendras cholesterolis ir jo norma nėra taip svarbu, kaip blogasis cholesterolis. Bendro cholesterolio norma yra < 4.9 mmol/l, tačiau, kaip ir minėta, reikia sekti mtl cholesterolį ir pasirūpinti, kaip sumažinti blogąjį cholesterolį, tada bendras cholesterolis ir jo norma jums neberūpės[3].

Cholesterolis norma mg dl

Pilną lentelę, kokia turi būti cholesterolio norma mg/dl rasite čia.
Arba mmol/l ↔ mg/dl galite pasiversti patys.

SVARBU. Žemiau pateikta formulė galioja tik cholesteroliui (ne trigliceridams).

Norime gauti mmol/lNorime gauti mg/dl
Cholesterolis mmol/l = mg/dl ÷ 38.6Cholesterolis mg/dl = mmol/l × 38.6

Cholesterolis ir norma moterims

MTL norma moterims ar vyrams nesiskiria. MTL cholesterolis moterims turi atitikti norma < 3.0 mmol/l.  Jei yra kitų rizikos veiksnių, kokia tiksli norma žiūrėkite aukščiau, skyriuje MTL norma. DTL cholesterolis moterims turi atitikti norma > 1.2 mmol/l, nors geriausiai, kad būtų > 1.5 mmol/l. Kodėl cholesterolio norma moterims skiriasi?

Cholesterolis ir norma vyrams

MTL cholesterolis vyrams turi būti < 3.0 mmol/l. Jei kamuoja ir kitos ligos, tikslų skaičių surasite skyriuje aukščiau, MTL norma. DTL cholesterolis vyrams turi būti > 1.0 mmol/l, tai yra pats pats minimumas, kuo didesnis skaičius – tuo geriau.

Kas mažina cholesterolį kraujyje, kad norma būtų gera?

Yra natūralių sprendimų kaip galime sutvarkyti DTL ir MTL cholesterolio normą. Stiprūs kai kurių medicininių grybų polisacharidų ekstraktai gali sumažinti blogąjį cholesterolį, padidinti gerąjį ir taip subalansuoti bendrą jų santykį, kad atitiktų normą. Kurie geriausi sužinosite paspaudę žemiau. 

1. https://academic.oup.com/eurheartj/article/41/1/111/5556353#207091390
2. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28419274/
3. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10856769/