Plaučių vėžio gydymas

Plaučių vėžio gydymo parinkimas

plaučių vėžio gydymas liaudies medicina

Plaučių vėžio gydymas priklauso nuo vėžio stadijos ir parenkamas atsižvelgiant į ligonio amžių, būklę ir gretutines ligas. Ankstyvos stadijos (iki 3A imtinai) gydomos operacija, po kurios gali būti skiriama adjuvantinė chemoterapija ir radioterapija. Negalint atlikti operacijos gali būti gydoma vienu metu radioterapija ir chemoterapija. Vietiškai išplitusi liga 3A-3B gali būti gydoma skiriant chemoterapiją ir radioterapiją, o po to operuojant. Pažengusios ligos stadijos esant daug metastazių gydomos priešvėžiniais vaistais.

Plaučių vėžys 1A Stadija

Operacija šioje situacijoje yra pirmo pasirinkimo gydymo metodas. Po operacijos nei chemoterapija nei radioterapija rezultatų nepagerina ir ligos atsinaujinimo rizika ja nesumažėja, todėl nerekomenduojama. Spindulinis gydymas gali būti taikomas kaip alternatyva, kai ligonio dėl būklės ar kitų priežasčių opearcija negalima.

Plaučių vėžys 1B Stadija

Pirmiausia daroma operacija, po operacijos gali būti skirta skiriama adjuvantinė chemoterapija (tačiau ji pagerina ligonių 5 metų išgyvenamumą labai nežymiai (mažiau nei 2%), todėl ji rekomenduojama tik ligoniams, kuriems yra papildomų rizikos faktorių. Radioterapija skiriama tik tokiais atvejais, kai naviko pašalinti operacija nepavyksta.

Plaučių vėžys 2 Stadija

2a ir 2b stadijos taip pat gydymos operacija. Po to rekomenduojama adjuvantinė chemoterapija ( ji šiek tiek pagerina ligonių 5 metų išgyvenamumą (padidėja 5%). Kai kuriose situacijose dar gali būti priešoperacinis gydymas chemoterapija, siekiant sumažinti naviką ir padidinti sėkmingos operacijos tikimybę. Radioterapija skiriama tik tokiais atvejais, kai naviko pašalinti operacija nepavyksta.

Plaučių vėžys 3 Stadija

3 stadijos liga apima daug skirtingo vėžio išplitimo ir prognozės pogrupių, kurių gydymas yra nevienodas, todėl gydymo strategija parenkama individualiai. Jei įmanoma – atliekama operacija. Beveik visuomet po operacijos rekomenduojama adjuvantinė chemoterapija. Negalint operuoti, paprastai prieš operaciją skiriama chemoterapija ir/arba radioterapija. Kai kuriais atvejais gali būti skiriamas tik kombinuotas gydymas radioterapija ir chemoterapija, neoperuojant, ypač kai liga vietiškai labiau pažengusi.

Plaučių vėžys 4 stadija

Daugiau nei trečdalis diagnozuojamųjų jau turi metastazes, t.y. 4-tą ligos stadiją. Dėl pažengusios ligos bei metastazių plauciuose gyvenimo trukme krenta. Statistiškai daug ligonių nepavyksta išgydyti, todėl labai svarbu padėti savo organizmui pačiam gyti keičiant visą mitybą ir gyvenimo būdą… Kaip tai padaryti?

☛ Atgal apie plaučių vėžį

Ką galime padaryti kovoje su vėžiu?
Plaučių vėžys moka siųsti save maskuojančius signalus, tad jūsų imunitetui sunku jį aptikti ir naikinti. Natūraliais imuno-moduliatoriais galite įtakoti imuniteto elgesį ir nukreipti jį pulti vėžines ląsteles.