Kas yra depresija ir nerimas

Depresija yra sunki psichinė liga, kuriai būdinga liūdesys, beviltiškumas, nuovargis, apetito ir miego sutrikimai ir negalėjimas džiaugtis gyvenimu.

Nerimas yra emocinis sutrikimas, kurio metu žmogus jaučia nuolatinį nerimą, įtampą, baimę ir stresą. Šie sutrikimai gali turėti įvairių priežasčių, įskaitant trauminius įvykius, gyvenimo pokyčius ir, vis labiau pripažįstamą – tylias alergijas bei žarnyno sutrikimus.

Vaistai nuo depresijos ir nerimo

Yra daugybė vaistų, kurie gali padėti kovoti su depresija ir nerimu. Dažniausiai naudojami vaistai yra antidepresantai, raminamieji ir antipsichoziniai vaistai. Šiems vaistams jau apie 50 metų ir jie turi tikrai nemažai šalutinių. Paskutiniais metais ypač populiarėja medicininių augalų specifiniai ekstraktai, tai naujos kartos vaistai nuo depresijos ir nerimo be šalutinių.

Kokie vaistai man padės nuo nerimo?

Natūralūs vaistai nuo nerimo be šalutinių?
Kur geriausia pirkti?

Antidepresantai

Antidepresantai yra vaistai, skirti depresijai gydyti. Jie veikia reguliuodami serotonino ir noradrenalino kiekį smegenyse, kurie yra atsakingi už žmogaus nuotaiką ir elgesį. Antidepresantai gali padėti sumažinti liūdesį, gerinti miego kokybę, pagerinti apetitą ir padidinti energijos lygį.

Raminamieji vaistai

Raminamieji vaistai yra skirti nerimo gydymui. Jie veikia slopindami nervų sistemos aktyvumą, dėl to sumažėja įtampa, baimė ir nerimas. Raminamieji vaistai gali būti naudojami trumpalaikiam nerimo gydymui arba kaip papildomas gydymas kartu su antidepresantais. Dažniausiai gydymas negali viršyti 4 savaičių, kadangi išsivysto priklausomybė.

Antipsichoziniai vaistai

Antipsichoziniai vaistai yra skirti gydyti sunkias psichines ligas, tokias kaip šizofrenija ir manija. Jie taip pat gali būti naudojami gydant sunkią depresiją ir nerimą, kai kiti vaistai yra neveiksmingi. Antipsichoziniai vaistai veikia reguliuodami dopamino ir serotonino kiekį smegenyse, kurie yra atsakingi už žmogaus elgesį ir nuotaiką. Plačiau apie neurotransmiterių veiklą esant nerimui rasite čia.

Vaistų vartojimo ypatumai

Kiekvienas vaistas nuo depresijos ir nerimo turi savo savybes ir gali turėti šalutinį poveikį. Vaistų vartojimo trukmė ir dozė taip pat turėtų būti nustatomi individualiai, atsižvelgiant į paciento būklę. Esant nesunkiems atvejams rekomenduojama naudoti augalinės kilmės ekstraktus nuo nerimo, kurie galbūt ir neveikia taip greitai kaip vaistai, tačiau veikia su mažesne šalutinių poveikių tikimybe.

Vaistų šalutinis poveikis

Visi vaistai nuo depresijos ir nerimo gali turėti šalutinį poveikį, todėl būtina atidžiai stebėti paciento būklę ir reakciją į gydymą. Dažniausi šalutiniai poveikiai yra pykinimas, viduriavimas, mieguistumas, galvos skausmas, atminties sutrikimai ir, aišku, priklausomybė. Jei pasireiškia sunkus šalutinis poveikis, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Vaistų sąveika su kitais vaistais

Reikia atkreipti dėmesį, kad vaistai nuo depresijos ir nerimo gali sąveikauti su kitais vaistais, kuriuos pacientas vartoja. Todėl, vartojant šiuos vaistus, reikia atidžiai stebėti jų sąveiką ir reikiamu atveju pakeisti gydymą.

Depresija ir nerimas yra sutrikimai, su kuriais kovojama visame pasaulyje. Yra daug vaistų, kurie gali padėti kovoti su šiais sutrikimais ir pagerinti paciento būklę. Svarbu išsirinkti vaistus, kurie neturi šalutinio poveikio.

Kokios natūralios medžiagos rekomenduojamos nuo nerimo?

Naudojami tik stiprūs ekstraktai.